Bir etkinlik kapsamında Türkiye’de bulunan tanınmış tarihçi, yazar ve akademisyen Yuval Noah Harari, Bloomberg HT Araştırma’dan Çağlar Kuzlukluoğlu’nun sorularını yanıtladı. Yapay zeka odaklı keyifli söyleşinin detayları haberimizde…

Yuval Noah Harari, Bloomberg HT Araştırma’dan Çağlar Kuzlukluoğlu’nun sorularını yanıtladı. 21. yüzyılı şekillendirecek teknoloji olarak yapay zekayı gösteren Harari, geleceğin öngörülemezliğine vurgu yaptı. “Tarihte daha önce 20 yıl sonrasına dair tahminlerde bulunulabiliyordu, ancak günümüzde bunu yapamıyoruz” diyen Harari, yapay zekanın kendi başına karar alabilme yetisinin birçok başka bilinmeze kaynaklık ediyor olmasına ek olarak insanoğlunun çalışma şeklini dönüştürebileceği görüşünü öne sürdü.

Bu noktada geleceğin belirsizliği nedeniyle günümüzde ne şekilde eğitim alınması gerektiği gibi konularda netliğin kaybolmaya başladığını kaydeden Harari, genel itibarıyla “belirsizliklerle dolu bir geleceğin bizleri beklediğini” ifade etti.

Gelecekteki finansal ürünlerle ilgili soruyu ise yapay zekanın bu alanda yeni ürünler geliştirebileceği yanıtını veren Harari, sürprizlere hazır olunması gerektiği mesajını yineledi.

Haberin devamındaki “YouTube’da İzleyin” bağlantısını tıklayarak, Yuval Noah Harari ile gerçekleştirilen kısa söyleşiyi simultane çeviri eşliğinde izleyebilirsiniz.
İyi seyirler dileriz.