Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), Türkiye’nin fintek sektörü içerisindeki ödeme ve elektronik para kuruluşlarındaki büyümeyi ve gelişmeyi incelediği “TÖDEB Sektör Raporu’nu” kamuoyuna duyurdu.

TÖDEB Sektör Raporu, Türkiye’nin Fintek ekosistemi içerisindeki ödeme ve elektronik para kuruluşlarının bugününü ve geleceğini rakamsal olarak değerlendiren ilk rapor olma özelliğini taşıyor.

İki ana bölümden oluşan Sektör Raporu’nun ilk bölümünde uzmanların gözünden küresel ve yerel gelişmeler ile fintek sektörü ve beklentiler değerlendiriliyor. Bu bölümde Dünya ve Türkiye’deki fintek ekosistemindeki gelişmeler, ekonomik faktörler ve sektörün gelecek beklentiler inceleniyor. Bu bölüm, fintek sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında geniş bir bakış sunuyor.

Raporun ikinci bölümü ödeme ve elektronik para kuruluşları sektörüne ait Temmuz-Aralık 2021 ve Ocak-Haziran 2022 bu dönemlerdeki finansal verilere odaklanılıyor. Kurumsal yapı, personel sayısı, eğitim durumu, hizmet kanalları, finansal veriler ve genel istatistikler gibi önemli konular ele alınıyor. Ayrıca, ödeme hizmetleri, elektronik para kullanımı ve işlem hacmi gelişimi gibi sektörel verilere de yer veriliyor.

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği Sektör Raporu’na buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.