Fintech kredi sağlayıcısı Nucleus, KOBİ kredileri işini desteklemek için NatWest’ten 200 milyon sterlin tutarında bir yatırım aldı.

Yeni yatırım, banka ile birlikte bir kredi olanağı şeklinde gelecek ve 2 milyon sterlinlik bir miktar kısa ve uzun vadeli teminatsız kredi ürünleri için kullanılacak. NatWest’in yeni yatırımı Nucleus’un toplam finansmanını 900 milyon sterline çıkarıyor.

Nucleus Commercial Finance CEO’su Chirag Shah konuyla ilgili olarak: “Birleşik Krallık’ta birkaç yıldır önemli bir finansman açığı var ve bu da KOBİ’lerin finansmana erişim eksikliği nedeniyle tam potansiyellerini karşılamakta zorlanmalarına neden oluyor.

Bu finansman, müşterilerimizin yanı sıra bir işletme olarak Nucleus için de harika bir haber. Geleneksel bankala gerçek bir alternatif olarak rolümüzü pekiştiriyor, sektörler ve büyüklükler arasında daha fazla işletmeyle çalışma ve şu anda yetersiz hizmet aldığına inandığımız daha büyük işletmeleri destekleme potansiyelini ortaya çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.

Shah, Nucleus’un tüm kredi verme sürecini elden geçirdiğini ve artık otomasyon ve açık bankacılık sayesinde kredi verme kararlarının yüzde 96’sının 1 dakikadan kısa sürede alındığını da sözlerine ekledi.

NatWest karbon emisyonu uygulamasını kullanıma sundu

KaynakAltFi