SC Yönetim Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko, IBM Türkiye Genel Müdürü Işıl Kılınç Gürtuna ile birlikte teknolojinin geleceği ve üretken yapay zeka üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

TÜBİSAD Bilişim Sanayicileri Derneği’nin YouTube kanalında yayımlanan TÜBİSAD Plus programının bu bölümünde yapay zeka, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve üretken yapay zeka gibi kavramların hayatımıza nasıl girdiğine, yıllar içinde nasıl gelişim gösterdiğine değiniliyor.

Üretken yapay zekanın hayatımıza getirdiği yeniliklerle birlikte iş dünyasını nasıl etkileyeceğine de değinilen programda Işıl Kılınç Gürtuna, IBM’in yapay zekayı kendi operasyonlarını nasıl kullandığına dair örnekler verdi.

Dr. Soner Canko ve Işıl Kılınç Gürtuna programda “Yapay zeka işimizi elimizden alır mı?” gibi uzun yıllardır tartışan bir soruya yönelik düşüncülerini de paylaştı.

TÜBİSAD Plus’ın, geleceğin teknolojisi ve üretken yapay zekanın konuşulduğu bölümünü Bilişim Sanayicileri Derneği YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.