Masraf yönetim platformu Masraff, ülkemizin köklü yazılım üreticisi Nebim ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği çerçevesinde, Masraff, Nebim Yazılım ile birlikte daha fazla şirketin personel masrafı sürecini kolay, verimli ve tasarruflu hale getirmeye devam edecek.

Dijitalleşen masraf yönetimi ile şirketlerin verimliliğini yüzde 87 oranında artıran Masraff sektörün kurucu oyuncusu olarak yapay zeka teknolojisiyle elle veri girmeyi ortadan kaldırarak, masraf girişi yapan ya da onaylayan çalışanlara zaman kazanımı sağlayıp, tüm işlemleri mobilden her an her yerde sürdürme rahatlığı ile hayatı kolaylaştırıyor. Masraff aynı zamanda muhasebe ve finans ekiplerine, dijitalden süreç takibi kolaylığı ve tüm muhasebe verilerinin tek tuşla ERP’lere aktarımı ile zaman kazanımının yanı sıra hataların da sistemsel olarak önüne geçilmesini sağlıyor. Ayrıca departman, proje veya harcama kategorisi bazlı konsolide raporlar, şirket harcama prosedürlerine yapay zeka algoritmaları ile uyumun denetlenmesi ve suistimal tespiti gibi özellikleri sayesinde Masraff, yönetim ekiplerine de kontrol ve öngörülebilirlik sunuyor. 

Perakendeci, toptancı ve üreticiler için Türkiye’nin önde gelen ERP ve mağazacılık yazılımlarını üreten Nebim Yazılım ile yeni bir iş birliğine imza atan Masraff, entegre olduğu Nebim Yazılım ile daha fazla şirketin saha çalışanlarının masraf girmek yerine ana işlerine odaklanacak zamanı yaratarak verimlilik artışına, muhasebe süreçlerinin dijital ve hatasız yürümesine ve sunduğu vizyoner kontrol unsurları ile şirketlerin yüzde 70’e varan oranlarda tasarruf yapmasını sağlayacak.

“Daha fazla şirkete çözüm üreteceğiz’’ 

İş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Masraff Kurucu Ortağı ve CEO’su Begül Eray Sezgin, Türkiye’nin öncü yazılım şirketlerinden Nebim Yazılım ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma çerçevesinde daha fazla şirkete çözüm üretmekten mutluluk duyuyoruz. Hem harcama girişi yapan çalışanlara hem günlük işleyişi yürüten muhasebe ve finans ekiplerine, hem de yönetici kadrolarına sunduğumuz tüm faydaların yanı sıra perakende sektörü özelinde de masraf yönetimine ciddi katkılarımız var. Perakende ve mağazacılık sektörü için, sunduğumuz kontroller ile personel masraflarındaki kayıpların önüne geçerek, tüm sürecin takibini kolaylaştırıyor ve Nebim V3 ile de entegre şekilde süreci baştan uca dijitalleştiriyoruz. Şube ve mağazaların kritik önemde olduğu ve tüm Türkiye’ye yayıldığı perakende şirketlerinde takip kolaylığının ve dijitalleşmenin önemini çok iyi biliyoruz. Bu ihtiyaca özel tasarladığımız süreçlerle şubelerden merkeze iletilmesi gereken fiziki harcama belgelerinin dijital ortamda izlenmesi ve bu sayede belge fiziken merkeze henüz ulaşmasa da muhasebe sürecine Masraff platformu ile dahil edilebilmesi ile kargo sıklığının minimize edilmesini sağladık. Böylece, perakende sektörünün büyük bir gider kalemi olan kargo maliyetlerini yüzde 66 oranında düşürmeyi başardık’’ dedi.