TV reklamları odağındaki bir araştırmanın sonuçlarına göre 1-7 Nisan tarihleri arasında en çok reklam veren kuruluşlar belli oldu.

Medya Takip Merkezi tarafından Türkiye’de Nisan ayının ilk haftasında en çok TV reklamı veren kuruluşları ele alan bir araştırma yayınlandı. Buna göre 1-7 Nisan tarihleri arasında en çok reklam veren kuruluş Garanti BBVA oldu. Tüm TV kanallarında toplamda 210 kez Garanti BBVA reklamı yayınlanırken bunların toplam süresi ise 6 bin 785 saniye olarak kayıtlara geçti.

Garanti BBVA’yı az farkla takip eden finans kuruluşu Akbank. Akbank’ın 209 adet reklamının ekranlardaki gösterim süresi 5 bin 123 saniye oldu. Bu noktada Akbank TV reklamlarının, Garanti BBVA TV reklamlarına göre daha kısa süreli olduğu görülüyor.

Türkiye’de Nisan ayının ilk haftasında en çok TV reklamı veren üçüncü finans kuruluşu ise VakıfBank. VakıfBank’ın 1-7 Nisan tarihleri arasında tüm TV kanallarında toplamda 95 kez reklamı yayınlandı. VakıfBank’ın TV reklamlarının toplam süresi ise 4 bin 638 saniye şeklinde…

Teomanlı Hopi reklamı dikkat çekti

Nisan ayının en çok dikkat çeken TV reklamı Hopi tarafından yayınlandı. “İcat çıkarma” vizyonuyla baştan aşağı değişerek “Bak Hopi’ne” sloganıyla yenilenen Hopi, yeni ürünü Harcamaya Hazır Limit’i (HAHA Limit) Teoman iş birliğiyle duyurdu.

Son dönemlerde rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve gençlerin de yakından takip ettiği Teoman’ın kamera karşısına geçtiği reklam filminde HAHA Limit’in sağladığı avantajlar, iki gencin alışveriş sırasında yaşadığı ödeme stresi üzerinden anlatılıyor.

Gençlerden birinin aniden Teoman’a dönüştüğü reklam filminde “Şimdi al Sonra Öde” ve “Taksitli Öde” seçeneklerine vurgu yapılıyor.