İstikrarlı, güvenli ve kapsayıcı bir finansal ekosistemin sürdürülmesi ve bankacılık sektörünün ekonomiye olan desteği için değer katan çalışmalar yapma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Bankalar Birliği, mesleki gelişim ve eğitim konularında da birçok önemli çalışmaya imza atıyor.

Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi bünyesinde, finans ve bankacılık konularında sunulan eğitim ve konferansların yanı sıra; güncel ihtiyaçlara yönelik birçok konuda verilen eğitimler farklı paydaşların kullanımına sunuluyor.

Bu kapsamda son olarak, “Mikro Girişimci ve İşletmeler için Finansman Kaynakları” başlıklı yeni bir video eğitim serisi yayımladı. Uzman eğitmenlerin yanında bankaların katkılarıyla hazırlanan bu video serisinde; iş kurmak, sürdürmek ve büyütmek için ihtiyaç duyulabilecek bilgiler yer alıyor.

İş kurma aşamasında en sık karşılaşılan sorulara cevap niteliğinde oluşturulan eğitim serisinde; “İş Kurmaya Karar Verme, Şirket Kurma Süreci ve Aşamaları”, “Mikro Girişimciler İçin Finansman Kaynakları”, “Marka Oluşturma ve Pazarlama”, “Sosyal Medya Pazarlaması ve “e-Ticaret” ana başlıklarında kısa videolara yer veriliyor.

Video eğitim serisine egitimportali.tbb.org.tr adresli internet sitesinden, ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.