Finansal sektörde önemli bir paradigma değişikliği olarak kabul edilen açık bankacılık, müşterilere daha iyi hizmet sunmanın yanı sıra, finansal kuruluşların daha yenilikçi ve rekabetçi olmalarını sağladı. 23 Mayıs tarihinde sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı “PSM Gündem Toplantısı’nda, finans dünyası bir araya gelmeye hazırlanıyor…

Teknolojinin hızla evrildiği ve dijitalleşmenin hayatımızın her alanını etkilediği bir dönemde, finans sektörü de bu değişimin öncüsü olmaya devam ediyor. Son yıllarda, açık bankacılık kavramı bu değişimde önemli bir role sahip oldu. Bu bağlamda, PSM dergisi tarafından düzenlenecek olan açık bankacılık paneli, sektör liderlerini ve uzmanlarını bir araya getirerek geleceğin finansal dönüşümüne ışık tutmaya hazırlanıyor.

FinTek’lerin Yeni Çağı temalı panel, 23 Mayıs tarihinde 10:30 – 13:30 saatlerinde İstanbul Levent’teki Yapı Kredi Genel Müdürlük binasındaki Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Açık bankacılık alanında uzman isimlerin katılacağı panel, sektördeki yenilikleri ve gelecek trendlerini ele alacak.

Açık bankacılık uygulamaları kullanıcılar tarafından ne ölçüde benimsendi? Yürürlüğe giren mevzuat değişiklikleri yeterli mi? Bu anlamda FinTek’lerin önündeki engeller, riskler, fırsatlar neler? Türkiye’de kurulan dijital bankalar başarılı olabilir mi? Servis modeli bankacılık neden yeteri kadar yaygınlaşamıyor? Ödeme ve elektronik para kuruluşları, FinTek’ler ne ölçüde bankalaşabilecek?

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Açık Bankacılık Direktörü Derya Demirbüker, Softrobotics Genel Müdürü Engin Bora Şahin, Yapı Kredi Dijital Bankacılık Grup Direktörü Evren Şahin, Finrota Genel Müdürü İlknur Uzunoğlu, Savana Technology Kurucusu ve CEO’su Murat Zorer, Aktif Ventures CEO’su Yasemin Evsahibioğlu gibi önde gelen isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı panelde, açık bankacılık alanındaki son teknolojiler ve yeni fırsatlar masaya yatırılırken, planlanan yeni projelerin detayları hakkında da bilgi verecekler.

Şimdiden kaydınızı yaptırın…

Açık bankacılığın finans sektöründeki yükselen trendlerden biri olmaya devam ettiği bir dönemde bu panelin, katılımcılarına önemli bir fırsatlar sunması bekleniyor. Katılımcılar, sektördeki en son gelişmeleri takip etme şansı bulacaklar ve açık bankacılığın geleceğini şekillendirecek faktörleri değerlendirebilecekler.

Teknoloji liderleri, gelecek tasarımcıları, iş profesyonelleri geleceğe tanık olmak için 23 Mayıs’ta Gündem Toplantısı’nda buluşacak.

Panel hakkında daha fazla bilgi almak için psm@psmmag.com üzerinden iletişime geçebilir, katılmak için kaydınızı bu linkten oluşturabilirsiniz: http://psmawards.com/psmpanelkayit