Bu yıl 10. kez düzenlenen UniChallenge+ üniversitelilerin dijital pazarlama iletişimi sektöründe iş bulmalarını kolaylaştırıyor

IAB tarafından Boğaziçi Üniversitesi’nin desteğiyle ilk kez 2015 yılında düzenlenen ve son 7 yıldır Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, bu yıl 10. kez düzenleniyor. Eğitime üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrenciler ile yeni mezunlar katılabilecek.

Bugüne kadar 520 mezun veren programı tamamlayan katılımcılar, eğitim sonrası kariyerlerine ilk adımlarını yine UniChallenge+ ile atıyor. Katılımcıların yüzde 60’ından fazlası kampı takip eden 3 ay içinde staj veya iş yoluyla sektöre giriş yapıyor. Dijital pazarlama iletişimi sektöründeki yetenek açığını gidermeye yönelik katkı sağlayan eğitim, bu yıl da yeni adayları iş dünyasıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

24 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek eğitimlerde katılımcılar dijital dünyayı daha yakından tanıyacak; sektöre etki eden küresel gelişmeleri derinlemesine öğrenecek; mentörler liderliğinde ve Akbank tarafından belirlenecek konu ve bilgiler kapsamında, 5’er kişilik gruplar halinde projelerini geliştirecekler.

10. yıl reklam çalışmaları FCB Artgroup tarafından yürütülen, Evyap ve Ingage’in kariyer sponsorları arasında yer aldığı UniChallenge+’ın eğitmenleri her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün deneyimli isimlerinden oluşuyor. Daha önce UniChallenge+’ı başarıyla tamamlayan geçmiş dönem mezunları da bu yıl ilk kez grup mentörü olarak program katılımcıları ile sektördeki deneyimlerini paylaşacak.

Akbank’ın ana sponsorluğunu üstlendiği UniChallenge+’a Akbank Gençlik Akademisi de geleceğin yetkinlikleri ve yeni nesil öğrenme kültürü odaklı destek sunuyor. Geleceğin iş hayatını gençlerle birlikte tasarlamak üzere yapay zekadan girişimciliğe, toplumsal cinsiyet eşitliğinden sağlıklı yaşama geniş bir perspektifte programlar sunan Akbank Gençlik Akademisi’nden şimdiye dek 140 bini aşkın üniversite öğrencisi faydalandı. UniChallengerlar da bu eğitim kampıyla birlikte, Türkiye’nin en yenilikçi gençlik ağı Akbank Gençlik Akademisi’ne katılma fırsatı yakalıyor.

Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs

Dijital pazarlama iletişiminin ve reklamcılığın uçtan uca deneyimleneceği program için son başvuru tarihi 31 Mayıs. Programda geçen yıl olduğu gibi deprem bölgesinden yapılan başvurular için özel bir kontenjan ayrılacak. İki haftalık eğitim sonunda Akbank tarafından verilecek bilgilerle hazırlanacak katılımcı sunumları sonrasında ilk 3 grup arasında yer alan katılımcılar, IAB üyesi firmalarda staj imkanlarından yararlanacaklar.