Tether, CityPay.io’ya yapacağı yatırımla Doğu Avrupa’daki varlığını güçlendirmeyi planlıyor. CityPay.io, ödemelerde Radisson Otel gibi büyük kuruluşlarda kripto paraların kullanımını sağlayarak genişlemeyi hedefliyor. 

Dijital varlık sektörünün en büyük şirketlerinden Tether, CityPay.io’ya yapacağı ek yatırımla Doğu Avrupa’daki varlığını güçlendireceğini duyurdu. Gürcistan genelinde 2 binden fazla noktada faaliyet gösteren Tether’in finansman enjeksiyonu, Georgia merkezli ödeme çözümleri sağlayıcısı CityPay.io’ya yapılan yatırımın ardından 2023 yılında Tether’in ilk stablecoin yatırımı oldu.

CityPay.io, müşterilere ve işletmelere Radisson Otel gibi kuruluşlarda kripto para birimiyle ödeme yapmalarına olanak tanıyan farklı bir ödeme deneyimi sunuyor. Önümüzdeki iki yıl içinde CityPay.io, 400 bin kullanıcıyı aşan bir kullanıcı tabanı oluşturmayı ve e-cüzdan kart çözümlerini açıklamayı planlıyor. Ayrıca şirket, belirlenen genişleme bölgelerinde 500 binden fazla kripto ödeme noktası kurmayı planlıyor.

Tether’in yatırımı, CityPay.io’nun Doğu Avrupa’daki genişlemesini önemli ölçüde destekleyecek. Öncelikle Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Özbekistan gibi ülkelere odaklanan bu genişleme, ödeme teknolojileri ve kripto para birimlerinin önemli ölçüde artan kullanımıyla canlı ve gelişmekte olan pazarları hedefliyor.