Azerbaycan dijital ödeme pazarının en büyük şirketi GoldenPay, uzaktan kimlik doğrulama ve müşteri ediniminde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Enqura ile ortaklık kurdu…

Türkiye’nin ardından Azerbaycan’da da self servis ya da uzaktan görüşme yöntemiyle müşteri edinimi uygulaması için gerekli yasal düzenlemeler tamamlandı. Ülkede bu alanda ilk hizmeti ise online ödeme çözümleri sunan GoldenPay verecek.

Uzaktan müşteri kimlik doğrulama çözümlerinde Türkiye’nin önde gelen şirketi Enqura ile ortaklık kuran GoldenPay, çevrimiçi ödemelere hız, kolaylık ve gelişmiş güvenlik unsurları kazandırmayı amaçlıyor. GoldenPay, Enqura’nın EnQualify ürününü kullanarak, gerçek zamanlı olarak basitleştirilmiş uzaktan müşteri tanımlama (KYC) süreçlerini yönetecek, çevrimiçi hizmetler ve ödeme sistemleri düzenlemelerine uygun olarak müşteri hesaplarını çok daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde yapabilecek.

Yapay zeka desteğiyle self servis ya da görüntülü görüşme yapılarak uzaktan müşteri edinimi sağlayan EnQualify, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Halen 40 banka ve FinTek şirketi tarafından tercih edilen ürün, yüzde 90’a varan başarılı uzaktan hesap açılış oranıyla fark yaratıyor.

GoldenPay CEO’su Eynar Abdullayev, imza töreninin ardından şu açıklamayı yaptı: “Enqura ile başlattığımız bu iş birliği GoldenPay için önemli bir adım. Müşteri tanıma sürecini operasyonlarımıza dahil ederek, modern çevrimiçi ödeme çözümleri sunma ve kullanıcılarımız için yeni fırsatlar yaratma konusundaki kararlılığımızı pekiştiriyoruz.”

Enqura Genel Müdürü Hasan Emre Özgür ise “GoldenPay ile ortaklık yapmaktan ve dijital ödeme hizmetlerine katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.