Blockchain ekosistemi Binance, Fonlama Oranı Arbitraj Botu’nun lansmanını ve tüm uygun kullanıcılara Spot Copy Trading’in tamamen sunulmasını duyurdu.

Binance şu anda İşlem Botları Pazarı’nda 120.000’den fazla aktif alım satım stratejisi sunuyor ve kullanıcılar için otomatik alım satım stratejisi araçlarının çeşitli seçeneklerini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılar arasında oldukça popüler olan otomatik ticaret botları arasında Spot ve vadeli işlemler için Grid Alım Satımı, Yeniden Dengelenme Botu, Otomatik Yatırım ve Dolar Maliyet Ortalaması bulunmaktadır.

Fonlama Oranı Arbitraj Botu, kullanıcıların manuel olarak iki ayrı spot ve sürekli vadeli işlemler gerçekleştirmesine gerek kalmadan Delta-Neutral bir spot ve vadeli arbitraj stratejisini otomatikleştiren Binance’ın ilk alım satım botudur. Arbitraj Botu, sürekli vadeli bir pozisyon açarak finansman ücretleri kazanmayı ve bunu spot piyasada aynı simge üzerinde aynı büyüklükte ters pozisyon alarak hedge etmeyi amaçlar.

Arbitraj stratejisinin manuel olarak uygulanmasının üzerindeki avantajı, kullanıcıların strateji parametrelerini girdikten sonra hem spot hem de vadeli işlemleri aynı anda otomatikleştirmesidir, böylece kullanıcılar artık farklı alım satım arayüzlerinde iki işlem siparişini ayrı ayrı yönetmek zorunda değildir. Arbitraj Botu stratejileri, kullanıcıların ticaret botlar cüzdanlarında bağımsız olarak yönetilir, bu da performanslarını izlemeyi kullanıcılar için kolaylaştırır.

Finansman ücretleri, kripto piyasalarında benzersizdir ve spot ve sürekli vadeli fiyatları uyumlu tutmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Uzun vadeli işlemciler, yükseliş eğilimi sonucunda finansman oranı pozitif olduğunda finansman ücretini kısa vadeli işlemcilere öderler ve finansman oranı ayı piyasası eğilimi sonucunda negatif olduğunda finansman ücretini uzun vadeli işlemcilere öderler.

Arbitraj Botu, kullanıcıların iki tür stratejiyi uygulamalarına olanak tanır

Pozitif Taşıma: Bot, spot piyasada varlıkları satın alır ve karşılık gelen sürekli vadeli işlem sözleşmesini kısa satar, kullanıcının pozitif finansman oranından finansman ücreti almasını amaçlar.

Ters Taşıma: Bot, spot piyasada varlıkları satışa sunar ve sürekli sözleşmelerde uzun pozisyon alır, kullanıcının negatif finansman oranından finansman ücreti almasını amaçlar.

Arbitraj Botu, 30 Mayıs’ta Binance web sitesinde kullanıma sunulacak ve Binance Uygulaması’nda da piyasaya sürülecektir.

Binance’in Baş Teknoloji Sorumlusu Rohit Wad, “Kullanıcılara daha fazla seçenek sunmaya inanıyoruz ve kullanıcıların isteklerini anlamak için sürekli olarak topluluk geri bildirimlerini gözden geçiriyoruz. Fonlama Oranı Arbitraj Botu, zaten manuel olarak arbitraj stratejileri uygulayan kullanıcılar için otomatikleştirmek için basit ve etkili bir araçtır. Kullanıcı dostu arayüzü, daha fazla kullanıcının yeni stratejileri denemesini sağlar. Kullanıcılarımız için ticaret araçları inşa etmeye devam ediyoruz ve topluluğun Spot Copy Trading lansmanımıza çok olumlu tepki verdiğinden memnuniyet duyuyoruz, şu ana kadar 700’den fazla Lider Yatırımcı kaydı alındı.” dedi.

Tüm uygun kullanıcılar, Copy Trading’e başlayabilir

Binance, kullanıcı talebine yanıt olarak Spot Kopya Trading’i tanıttı ve özelliği Nisan ayının sonlarında ilk olarak Lider Yatırımcılar için piyasaya sürdü.

Aktif Lider Yatırımcıların %70’ten fazlası, Nisan ayında genel kripto piyasa sermayesinin %11 düştüğü ve özellikle volatil olan bir pazara rağmen, Spot Copy Trading için kaydolduktan sonra kâr kaydetti.

Nisan ayında Lider Yatırımcılara başarılı bir şekilde Spot Copy Trading’i tanıttıktan sonra, özellik 15 Mayıs’tan itibaren tüm uygun kullanıcılara, Lider Yatırımcıları takip etmeleri ve portföylerini çoğaltmaları için Spot Copy Trading’i tamamen kullanılabilir hale getirilecektir.