DEİK/Dijital Teknolojiler İş Konseyi Finansal Teknolojiler (FinTek) Komitesi, dünyanın en büyük finansal teknolojiler organizasyonu olarak bilinen Money 20/20 Fuarında, DEİK Pavilyonu kurdu. 

6-8 Haziran 2023 tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenen ve dünyanın en büyük finansal teknolojiler organizasyonu olarak bilinen Money20/20 Fuarı’ndaki DEİK Pavilyonunda; Colendi, Figopara, Kolaybi, Secure Future, Innovance, OBSS, TRA Tech ve Fimple Türkiye’nin önde gelen FinTek firmaları yerini aldı. Fuarda ayrıca United Payment, Papara, Veripark, Paycell ve Dgpays da stand kurarak ülkemizi temsil etti.

Türk FinTek firmaları, dünyadaki FinTek gelişmelerinin yakından takip edildiği fuara rekor seviyede katıldı. DEİK/Dijital Teknolojiler İş Konseyi Finansal Teknolojiler (FinTek) Komitesi’nin DEİK Pavilyonu ile Türk firmalarının bilgi paylaşımında bulunması, ürünlerini ve sistemlerini pazarlamak için ikili görüşmeler yapması, pek çok ülkeye göre çok daha gelişmiş FinTek sektörümüzün tanıtılması ve FinTek alanında ihracatın artırılması hedeflendi.

İlker Sözdinler: “Türk FinTek’leri globale tanıtmak adına çok önemli bir hamle”

8 binden fazla katılımcıya ve yüzlerce firmaya ev sahipliği yapan fuarın bir rekora imza attığını aktaran DEİK/Dijital Teknolojiler İş Konseyi FinTek Komite Başkanı İlker Sözdinler Money 20/20 ile ilgili değerlendirmede bulundu: “Türk FinTek şirketlerimizle katıldığımız Money20/20 Fuarı’nda adeta Türkler olarak damga vurduk. Sekiz binden fazla katılımcının bulunduğu fuarda yüzlerce firmaya kendimizi tanıtma fırsatı bularak, çok iyi bağlantılar elde ettik. Burada olmamızın ülkemizdeki FinTek’leri globale tanıtmak adına çok önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum.  Ülkemizdeki FinTek’leri, global arenada tanıtmak ve büyük iş ortaklıklarına imza atmak için çok önemli.”