Fimple, dünyanın finans ve teknoloji odaklı en önemli organizasyonları arasında gösterilen Money 20/20 Europe fuarına bu yıl sponsor olarak katıldı. 4-6 Haziran 2024 tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenen bu prestijli etkinlikte, Fimple da standıyla yer alarak uluslararası camiada adını duyurdu.

Dünyanın dört bir yanından çok sayıda finans ve teknoloji kuruluşunun bir araya geldiği bu imza etkinlikte Fimple’ın sunduğu yenilikçi finansal teknolojiler büyük ilgi topladı. Bankacılık teknolojileriyle ilgilenen katılımcılar etkinlik boyunca sık sık Fimple’ın Finans sektörüne sunmuş olduğu kullanıcı dostu çözümlerini dinlemek için stand önünde kalabalık oluşturdu. Bu yoğun ilgi, Fimple’ın inovasyon ve uzmanlık alanındaki konumunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Fimple Genel Müdürü Mücahit Gündebahar, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Fimple’ın Türkiye bankacılık ekosisteminde oldukça ilgi gördüğüne dayanarak artık kendini kanıtladığını ve sektörde iyi bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Bu yıl aynı başarıyı global pazarda da yakalayıp çözümlerimizle yurtdışında da kendimizi kanıtlamak istiyoruz. Bu amaçla Money 20/20 gibi hem dünyanın en gözde finansal ekosistem buluşmalarında hem de hedeflerimiz doğrultusunda bölgesel etkinliklerde güçlü bir şekilde yer alıyoruz. Örneğin geçtiğimiz haftalarda çok unique bir organizasyon için Kenya’daydık. Bu etkinlikte bölgenin çok önemli finansal kuruluşlarına çözümlerimizi anlatma fırsatı yakaladık. Orada da Fimple’a oldukça büyük bir ilgi vardı. İlerleyen günlerde Gana’ya gidiyoruz. Ayrıca Avrupa’da da birçok ekosistem buluşmalarımız oluyor ve bunlar devam edecek. Tüm bunlardan yola çıkarak Fimpe’ın, global ölçekte bir finansal teknoloji sağlayacısı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyebilirim.” dedi.