Rapor: Milenyum kuşağı parayı Bitcoin’e yatırıyor

5 Aralık 2017
1128 Görüntüleme

Milenyum kuşağında her dört kişiden biri, kazandıkları parayı standart banka hesapları yerine Bitcoin’e yatırmayı tercih ediyor.

Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre sahip oldukları varlıkları dijital para birimi Bitcoin’e yatıran milenyum nesli, bu tercihin sebebini ise “paranın daha güvende olması ve daha fazla getiri sağlaması” şeklinde açıklıyor. Araştırmaya katılan 10 bin genç arasında yüzde 70 çoğunluk, bankalar tarafından sunulan faiz oranlarından memnun olmadığını belirtiyor. Dahası, katılımcıların yüzde 65’i parayı bizzat kontrol etme kabiliyetine sahip oldukları gerekçesiyle Bitcoin’deki varlıkların daha güvende olduğunu öne sürüyor.

Aynı araştırma verilerinde göze çarpan bir diğer detay ise, kadınlar arasında Bitcoin ile başlayan dijital para yatırımlarını diğer kripto para birimlerine genişletenlerin oranının üçte ikiye yaklaşması.

Gençler bankalardan Bitcoin cüzdanı istiyor

Bitcoin’i bir yatırım unsuru olarak gören milenyum kuşağı, bankalardan da daha makul hizmetler görmek istiyor. Katılımcıların yüzde 45’i, hizmet aldıkları bankaların Bitcoin cüzdanlarını günlük operasyonlara dahil etmesini talep ediyor. Böylelikle mevcut banka hesaplarından Bitcoin’e yatırım yapmak kolaylaşacak.

Blockchain Capital, milenyum neslinin büyük çoğunluğunun sahip olduğu tasarrufun üçte ikisini sanal para birimlerine yatıracağını öngörüyor. Sitenin kurucusu Andrew Sung, gençlerin yeni teknolojileri benimsemede öncü olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Genç nesil yeni teknolojiler karşısında harekete geçme konusunda lider. En yeni akıllı telefonları onlar alıyor. Bu atiklik son yıllarda milenyum kuşağının büyük fonlardan ve finans kuruluşlarından erken davranarak Bitcoin’e yatırım yapmasıyla sonuçlandı.”

Raporun tamamını okumak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi
FinTech
69 görüntüleme
FinTech
69 görüntüleme

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

4.500'den fazla FinTech girişimi ve şirketinin bilgilerine ulaşmak ister misiniz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz. FinTech ekosisteminde faaliyet gösteren, küresel çapta, girişim ve…

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir
BlockChain
60 görüntüleme
BlockChain
60 görüntüleme

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre yatırım fonlarında kullanılacak Blockchain teknolojileri sayesinde sektör her sene 2,5 milyar dolar tasarruf sağlayabilir. 22…

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru
Haber
89 görüntüleme
Haber
89 görüntüleme

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan e-irsaliye tebliğine ilişkin en çok merak edilen 10 sorunun cevabını Protel veriyor. Vergi mükelleflerinin 1…

Bir Yorum Yazın