Rapor: Milenyum kuşağı parayı Bitcoin’e yatırıyor

5 Aralık 2017
917 Görüntüleme

Milenyum kuşağında her dört kişiden biri, kazandıkları parayı standart banka hesapları yerine Bitcoin’e yatırmayı tercih ediyor.

Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre sahip oldukları varlıkları dijital para birimi Bitcoin’e yatıran milenyum nesli, bu tercihin sebebini ise “paranın daha güvende olması ve daha fazla getiri sağlaması” şeklinde açıklıyor. Araştırmaya katılan 10 bin genç arasında yüzde 70 çoğunluk, bankalar tarafından sunulan faiz oranlarından memnun olmadığını belirtiyor. Dahası, katılımcıların yüzde 65’i parayı bizzat kontrol etme kabiliyetine sahip oldukları gerekçesiyle Bitcoin’deki varlıkların daha güvende olduğunu öne sürüyor.

Aynı araştırma verilerinde göze çarpan bir diğer detay ise, kadınlar arasında Bitcoin ile başlayan dijital para yatırımlarını diğer kripto para birimlerine genişletenlerin oranının üçte ikiye yaklaşması.

Gençler bankalardan Bitcoin cüzdanı istiyor

Bitcoin’i bir yatırım unsuru olarak gören milenyum kuşağı, bankalardan da daha makul hizmetler görmek istiyor. Katılımcıların yüzde 45’i, hizmet aldıkları bankaların Bitcoin cüzdanlarını günlük operasyonlara dahil etmesini talep ediyor. Böylelikle mevcut banka hesaplarından Bitcoin’e yatırım yapmak kolaylaşacak.

Blockchain Capital, milenyum neslinin büyük çoğunluğunun sahip olduğu tasarrufun üçte ikisini sanal para birimlerine yatıracağını öngörüyor. Sitenin kurucusu Andrew Sung, gençlerin yeni teknolojileri benimsemede öncü olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Genç nesil yeni teknolojiler karşısında harekete geçme konusunda lider. En yeni akıllı telefonları onlar alıyor. Bu atiklik son yıllarda milenyum kuşağının büyük fonlardan ve finans kuruluşlarından erken davranarak Bitcoin’e yatırım yapmasıyla sonuçlandı.”

Raporun tamamını okumak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti
FinTech
125 görüntüleme
FinTech
125 görüntüleme

Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2017

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.…

Rapor: Kart ödemeleri 2022 yılında 500 milyar dolara yaklaşacak
Bankacılık
166 görüntüleme
Bankacılık
166 görüntüleme

Rapor: Kart ödemeleri 2022 yılında 500 milyar dolara yaklaşacak

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2017

Londra merkezli araştırma firması RBR, küresel ölçekteki kartlı ödemelerinin 2022 yılındaki toplam işlem hacminin 500 milyar dolar seviyesine ulaşacağını açıkladı.…

Utku Tarzan yazdı: Dijital Bankacılık Deneyiminde Notlar
Bankacılık
102 görüntüleme
Bankacılık
102 görüntüleme

Utku Tarzan yazdı: Dijital Bankacılık Deneyiminde Notlar

Ahmet Usta - 12 Aralık 2017

Deneyimli IT Yöneticisi Utku Tarzan bir banka kullanıcısı olarak Almanya'da yaşadıklarını, deneyimlerini ve bunlardan çıkardığı notlarını Medium hesabında yayınladığı seri…

Bir Yorum Yazın