Rapor: Milenyum kuşağı parayı Bitcoin’e yatırıyor

5 Aralık 2017
1214 Görüntüleme

Milenyum kuşağında her dört kişiden biri, kazandıkları parayı standart banka hesapları yerine Bitcoin’e yatırmayı tercih ediyor.

Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre sahip oldukları varlıkları dijital para birimi Bitcoin’e yatıran milenyum nesli, bu tercihin sebebini ise “paranın daha güvende olması ve daha fazla getiri sağlaması” şeklinde açıklıyor. Araştırmaya katılan 10 bin genç arasında yüzde 70 çoğunluk, bankalar tarafından sunulan faiz oranlarından memnun olmadığını belirtiyor. Dahası, katılımcıların yüzde 65’i parayı bizzat kontrol etme kabiliyetine sahip oldukları gerekçesiyle Bitcoin’deki varlıkların daha güvende olduğunu öne sürüyor.

Aynı araştırma verilerinde göze çarpan bir diğer detay ise, kadınlar arasında Bitcoin ile başlayan dijital para yatırımlarını diğer kripto para birimlerine genişletenlerin oranının üçte ikiye yaklaşması.

Gençler bankalardan Bitcoin cüzdanı istiyor

Bitcoin’i bir yatırım unsuru olarak gören milenyum kuşağı, bankalardan da daha makul hizmetler görmek istiyor. Katılımcıların yüzde 45’i, hizmet aldıkları bankaların Bitcoin cüzdanlarını günlük operasyonlara dahil etmesini talep ediyor. Böylelikle mevcut banka hesaplarından Bitcoin’e yatırım yapmak kolaylaşacak.

Blockchain Capital, milenyum neslinin büyük çoğunluğunun sahip olduğu tasarrufun üçte ikisini sanal para birimlerine yatıracağını öngörüyor. Sitenin kurucusu Andrew Sung, gençlerin yeni teknolojileri benimsemede öncü olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Genç nesil yeni teknolojiler karşısında harekete geçme konusunda lider. En yeni akıllı telefonları onlar alıyor. Bu atiklik son yıllarda milenyum kuşağının büyük fonlardan ve finans kuruluşlarından erken davranarak Bitcoin’e yatırım yapmasıyla sonuçlandı.”

Raporun tamamını okumak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu
Blockchain
81 görüntüleme
Blockchain
81 görüntüleme

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu

Ahmet Usta - 25 Nisan 2018

FinTech İstanbul tarafından gerçekleştirilen düzenli meetup etkinliklerinde bu sefer, R3 Blockchain Konsorsiyumunu misafir edeceğiz. Blockchain tüm dünyada fırtınalar estiren bir…

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor
Haber
118 görüntüleme
Haber
118 görüntüleme

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor

yazar05 - 25 Nisan 2018

Türkiye İş Bankası, sanal POS uygulaması aracılığıyla sunduğu yurt dışı ödeme alternatiflerine dünyaca ünlü WeChat Pay, SEPA Direct Debit, Boleto,…

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı
FinTech
59 görüntüleme
FinTech
59 görüntüleme

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı

Erhan Kahraman - 25 Nisan 2018

Kapsamlı bir denetleme tarihçesi ve ispat edilebilir yasal uyumluluk oluşturmak için binlerce evraktan oluşan iş akışını otomatik hale getiren ClauseMatch…

Bir Yorum Yazın