Hakkımızda

“FinTech İstanbul” Platformu, hızla gelişimine devam eden Türkiye FinTech Ekosistemi’nin sağlıklı büyümesi için gereken tüm yapı taşlarını bir arada toplamayı amaçlayarak, 2016 yılında, kurulmuştur.

“FinTech İstanbul”, eğitim, girişim ve veri analizi konularında uzman, bu alanlara gönül vermiş öncü isimlerle yola çıkmış olup, bu temel amaca destek verebilecek her yeni kişi ve kurumun işbirliğine açık bir yapılanmayı da ilke edinmiştir.

Bu çerçevede ülkemizde finans ekosistemi arasında yer alan; Mastercard, United Payment, Momento ve Paycell ile FinTech İstanbul arasında 2023 yılına özel bir iş birliği anlaşması kurulmuştur.

Ülkemiz FinTech ekosisteminin küresel arenada lider bir rol almasını hedefleyen “FinTech İstanbul”;

  • Düzenli şekilde “FinTech ve Blockchain Eğitimleri” düzenleyerek bu konudaki eğitim ihtiyacını karşılamakta,
  • Ekosistemi güçlendirmek amacıyla “FinTech Toplantıları ve Webinarlar ile tüm paydaşları bir araya toplayarak bilgi paylaşımında bulunmalarını sağlamakta,
  • Web sitesi ve sosyal medya hesapları ile küresel ve yerel FinTech ekosistemlerindeki en güncel ve kaliteli içerikleri paylaşmakta,
  • Londra, Berlin, San Francisco, Singapur, Amsterdam, Lüksemburg gibi dünyanın en önemli FinTech merkezlerindeki bağlantıları ile “3 kıtada işbirliği fırsatları”da geliştirmeyi hedeflemektedir.