Fintech Girişimi Screwcash Herkesin Kazanmasını İstiyor

4 Temmuz 2016
346 Görüntüleme

Hindistan merkezli mobil cüzdan çözümü Screwcash küçük perakendecilerin dijital ödeme alması için çalışıyor.

Aslında olup biten çok büyütülmemesi gerektiği düşünülebilecek bir gelişme gibi görünüyor. Hindistan merkezli bir mobil ödeme girişimi olan Screwcash televizyonlarda reklamlar vererek tüm küçük perakendecilerin mobil ödeme alabileceği bir çözüm sunuyor ancak hikâyenin arkasında çok daha önemli bir bilgi saklı.

Hindistan’da son yıllarda mobil telefon operatörlerinin çabaları ile akıllı telefon penetrasyonunda ciddi bir yükseliş söz konusu. Bu durum dijital girişimler için bir devrim fırsatı sunuyor zira Hindistan nüfusu hızla 1,5 milyar kişiye doğru yükselmekte. Bu pazar Çin’den pazarının ardından tüm ticari şirketlerin ve girişimlerin iştahını kabartıyor.

Hindistan’daki büyük pazardan pay almak isteyen pek çok mobil cüzdan girişimi tüm satış noktalarında yer almak ve kendi avantajları ile tüm tüketicilerin telefonuna girmek istiyorlar. Ancak gerek satış noktaları gerekse tüketiciler için bu durum oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu noktada Screwcash O2O (online to online) çözümü ile sahneye çıkıyor.

screwecash-goruntu

Screwcash temel olarak bütün ödeme şekillerini ve aracılarını tek bir platformda toplayan ortak bir işlem aracısı gibi düşülebilir. Yukarıdaki fotoğraftan da görülebileceği gibi temelinde ödeme olan tüm işlemleri bir araya topluyor.

Bu yıl Şubat ayında faaliyete geçen şirket uygulamasını Nisan ayında Google Play Store üzerinde erişime açtı. Kısa sürede Delhi’de 200 satış noktasında kullanıma giren uygulama üzerindeki işlem sayısı aylık ortalama yüzde 214 büyüme ile artıyor. Şirketin kısa dönemdeki amacı bir yatırım alarak büyümeyi sürdürmek.

Türkiye açısından bakıldığında ise henüz ödeme aracıları açısından oldukça bakir sayılabilecek ülkemizde BKM Express ve Troy teknolojik altyapıları 6493 sayılı kanuna uygun şekilde hazırlanan banka dışı kurumlara açık.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
34 görüntüleme
FinTech
34 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı
FinTech
41 görüntüleme
FinTech
41 görüntüleme

BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı

Erhan Kahraman - 19 Temmuz 2018

Bir yatırım şirketi olan BlackFin Capital, FinTech ve alt kırılımlarında faaliyet gösteren büyüme aşamasındaki girişimleri fonlamada kullanmak üzere 180 milyon…

Fransa’dan FinTech atağı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Fransa’dan FinTech atağı

Erhan Kahraman - 19 Temmuz 2018

Fransa, Kripto para girişimlerinin artışı ve hükümetin desteğiyle Avrupa’nın FinTech merkezi olma yolunda ilerliyor. FinTech sektörü küresel ölçekte bilinirlik kazanmaya devam…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.