FinTech’in röntgenini çeken rapor

8 Ağustos 2016
347 Görüntüleme

Bir risk sermayesi şirketi olan Life.SREDA tarafından hazırlanan rapor küresel FinTech ekosistemi ile alakalı detaylı bir analiz ve değerlendirme sunuyor.

Life.SREDA 2012 yılında Moskova’da kurulup 2015’in ikinci yarısı merkezini Singapur’a taşımış bir Risk Sermayesi şirketi. Özellikle bölgedeki FinTech girişimleri ile ilgilenen firma aynı zamanda Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen küresel FinTech etkinliklerine sponsor oluyor. Şirketin birkaç gün önce yayınladığı 2016’nın ilk yarısına ait “Money of the Future” isimli raporu çarpıcı veriler ve tespitleri okuyucularına sunuyor.

Raporun öne çıkan ilk çarpıcı tespiti her yıl iki kat büyüyen FinTech ekosisteminde bu büyümenin doğal bir gidişat olduğu ve heyecanlanılması gereken bir durum olmadığı.

Rapora göre gelecek iki yıl boyunca odak noktası FinTech girişimlerinin birleşerek daha büyük yapılara dönüşmesi olacak.

Şu anda büyümekte olan trendler için çevrimiçi para transferi çözümlerini ilk sıraya koyan rapor 2016 yılı sonunda 4,8 milyar aktif mobil cep telefonunun kullanılacağını ve bunun dijital cüzdanların kullanımını daha da hızlandıracağının altını çiziyor.

Raporun öne çıkardığı bir diğer konu ise P2P kredi sistemleri ve toplu kaynak kullanımı ile kredi veren çevrimiçi çözümler. Bunların büyük kısmının Çin merkezli olmasının batı dünyasında tedirginlik yarattığına dikkat çekiliyor.

Yaklaşık 35 sayfalık rapor içinde çarpıcı infografikler ile FinTech ekosisteminin son yıllardaki gelişimi de göz önüne seriliyor.

Life.SREDA Rapor

FinTech ekosistemini takip eden tüm okuyucularımızın mutlaka göz atması gerektiğini düşündüğümüz rapora bu sayfada yer alan basit formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Raporun indirme linki e-posta adresinize gönderilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
34 görüntüleme
FinTech
34 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı
FinTech
41 görüntüleme
FinTech
41 görüntüleme

BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı

Erhan Kahraman - 19 Temmuz 2018

Bir yatırım şirketi olan BlackFin Capital, FinTech ve alt kırılımlarında faaliyet gösteren büyüme aşamasındaki girişimleri fonlamada kullanmak üzere 180 milyon…

Fransa’dan FinTech atağı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Fransa’dan FinTech atağı

Erhan Kahraman - 19 Temmuz 2018

Fransa, Kripto para girişimlerinin artışı ve hükümetin desteğiyle Avrupa’nın FinTech merkezi olma yolunda ilerliyor. FinTech sektörü küresel ölçekte bilinirlik kazanmaya devam…