Finansal Teknoloji (Fintech) Dünyasının Öncüleri Seçiliyor!

Finansal teknoloji (Fintech) şirketleri; getirdikleri yenilikler, mevcut hizmetlerde verimlilik sağlamaları ve daha önce sunulmamış yenilikçi hizmetleri sunmaları açısından son dönemde oldukça öne çıkıyor. Bu alandaki şirketlerin ve hizmetlerin gelecekte daha da ivmelenerek artması bekleniyor.

Türkiye’de de Fintech şirketleri son dönemde atağa kalkmış durumda. Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlara ek olarak dijital bankacılık, mobil uygulamalar ve ödeme sistemlerine yönelik yeni düzenlemeler ve yatırımlarla birlikte; özellikle bankalar, ödeme kuruluşları ve bu kuruluşlara hizmet veren teknoloji şirketleri bu alanda başı çekiyor.

Dünyanın önce gelen denetim ve danışmanlık şirketlerinden KPMG tarafından her yıl yayınlanan “Fintech 100: Leading Global Fintech Innovators” raporunda, çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen 100 finansal teknoloji kuruluşuna yer veriliyor.

KPMG tarafından 2016 yılında tekrar gerçekleştirilecek olan bu araştırma için adaylık başvuruları başladı. Türkiye’de Fintech alanında faaliyet gösteren kuruluşlar, bu yıl raporda yer alabilmek için başvuru şansı bulabilecekler.

Değerlendirmeler dünya genelindeki finansal merkezlerde yer alan uzman üyelerden oluşan bir jüri tarafından gerçekleştirilecek. Raporda yer alacak şirketler aşağıda listelenen 4 kritere göre değerlendirilecek:

1.       Toplam sermaye artırımı
2.       Sermaye artırım yüzdesi
3.       Konum ve alt sektörde oluşturulan inovasyonun seviyesi

4.       Jürinin değerlendireceği ve öznel olarak değerlendirilecek ürün, hizmet, müşteri tecrübesi ve iş modelindeki yenilik değerlendirmesi
Araştırma dahilinde, bu sektöre liderlik eden 50 şirketin yanında; jüri ayrıca dünya çapında gerçekleştireceği değerlendirmelerinde “50 Yükselen Yıldız” şirkete de yenilikçi ve çözüm odaklı olmalarına göre keşfedecek ve raporda bu şirketlere yer verilecek.İlgilenen kuruluşlar, raporla ilgili Fintech Innovators web sitesinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular 09 Eylül 2016 tarihinde sona erecek ve sonuçlar Ekim ayının sonuna doğru açıklanacaktır.

Başvurular için son gün: 9 Eylül 2016
Başvuru yapmak için tek yapmanız gereken buraya tıklayıp, “NOMINATE A COMPANY FOR THE 2016 FINTECH100″ kısmından formu doldurmak.

Saygılarımızla,

KPMG Türkiye


Gizlilik | Yasal

©2016 Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik. A.Ş.,bir İsviçre kuruluşu olan KPMG International’ın Türk üyesidir.
Tüm hakları saklıdır.

Kavacık Rüzgarlı Bahçe Mah. Kavak Sok.No:29 Beykoz 34805 İstanbul

Twitter Linkedin Facebook
Youtube Google+ Instagram