Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yatırım firması Bitcoin piyasasındaki istikrarlı gelişmeyi göz önüne alarak kısa vadede fiyatın 850 dolara kadar çıkmasını öngörüyor.

Bitcoin piyasası oldukça hareketli. Bitcoin değeri 650 dolar seviyesinden bir anda 550 dolara düştüğü durumlara şahit olurken daha sonra değerinin tekrardan toparlandığını da görüyoruz. Tüm bu gelişmeler daha kısa vadelerde oldukça riskli bir piyasa oluştururken Bitcoin ortaya çıktığı günden bu yana gelişimini sürdürüyor ve şu anda dünyanın en büyük Pazar değerine sahip kripto para birimi durumunda. Her geçen gün Bitcoin kullanımının daha da genişlediğine dair haberleri sizler ile paylaşıyoruz.

ABD merkezli bir yatırım danışmanlığı ve varlık yönetim firması olan Needham & Company LLC. Yaptığı bir açıklama ile Bitcoin piyasasının sağlıklı şekilde geliştiğini ve kısa vadede fiyatının 850 dolar seviyesine kadar tırmanabileceğini açıkladı. Bunun ötesinde piyasa bu şekilde gelişmeye devam ederse firmanın beklentisi 2020 yılında Bitcoin değerinin 2.230 dolar seviyesine ulaşması.

Firmanın bu öngörüsü önemli zira firma Mart ayında Bitcoin fiyatları 415 dolar civarında iken fiyatın Haziran’dan sonra 600 doları geçebileceğini doğru şekilde tahmin etmişti.

Needham tahminini üç ana temele dayandırıyor bunlar; Bitcoin piyasasındaki yatırım işleyişinin aynı diğer para piyasaları gibi davranması, bitcoin ekosisteminin genişlemesi ve yazılım üzerindeki geliştirmelerin sistemi daha yetenekli hale getirmesi.

Önemli Not: Bu haber bir yatırım önerisi ve tavsiyesi değildir. Gerçekleşen bir açıklamanın yalın şekilde okuyucuya aktarılmasıdır. Bu habere dayanarak gerçekleştirilecek yatırımların değerlenmesi veya zarara uğramasından FinTech Istanbul veya haberin yazarı mesul tutulamaz.