Avustralya’nın ulusal FinTech Girişimcilik topluluğu FinTech Avustralya, bu ayın başlarında Avustralya Merkez Bankasından 200 bin dolarlık bir fon bağışı aldığını açıkladı.

Crowdfund Insider’ın haberine göre organizasyon birkaç ay önce de Launch Victoria’dan 300 bin dolar fon sağlamıştı. Bu yeni hibe ile birlikte şirketin birkaç ay içinde kasaısna 500 bin dolarlık kaynak girişi sağlanmış oldu.

FinTech Avustralya’ya göre, hibe şeklinde sağlanan bu finansmanlar, Avustralya FinTech ekosistemi ve FinTech şirketlerinin deniz aşırı ülkelerindeki dijital kanallarında, şirketlerin küresel farkındalığını artıran uluslararası pazarlama ve halkla ilişkiler faaliyetlerinde kullanılacak.

Konu ile alakalı olarak FinTech Avustralya Başkanı Simon Cant, şunları söyledi: “Merkez Bankası ve hükümetin FinTech, RegTech ve veri ekonomisinin Avustralya’yı dönüştürme potansiyelini görmüş ve desteklemiş oldukları için heyecanlıyız. Bu finansman hibesi, FinTech Avustralya’ya, özellikle küresel potansiyele sahip olan en heyecan verici FinTech, RegTechve veri girişimleri için uluslararası sahnede önemi bir fırsat sağlayacak.”

Darısı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve Türkiye’deki FinTech organizasyonları ve girişimlerinin başına diyelim.