Santander Group’a ait Santander InnoVentures yatırım fonu San Francisco merkezli tedarik zinciri ve finans platformu Tradeshift’e yatırım yaptı.

B2B alanında hizmet veren Tradeshif şirketlere sunduğu teknolojik altyapı çözümleri ile Fortune 500 şirketleri içinde DHL, Zürih Sigorta ve ABD Ulusal Sağlık Servisi gibi kamu kurumlarına hizmet veren bir şirket. 2015 yılında yüzde 250 büyüme kaydeden şirket özellikle ödeme altyapısı çözümleri, hızlı ödeme servisleri ve nakit akışında öngörü çözümleri ile ilgi çekiyor.

Santander InnoVentures’un Yönetici Ortağı Mariano Belinky gerçekleşen yatırım ile alakalı olarak; “Tradeshift’in ticari çözümleri çok gerçek bir iş ihtiyacını çözmek için ön plana çıkıyor. Bu çözümler işletmelerin tüm tedarik zinciri sürecinde kolay ve verimli çalışmasını sağlarken, KOBİ’lere satınalma-başına ödeme otomasyonu yoluyla öngörülebilir nakit akışı raporlarına erişmelerini sağlıyor” dedi.

Santander dünyanın en aktif tedarik zinciri odaklı finansman kurumlarından birisi. Gerçekleşen bu yatırımın arkasında Santander’ın mevcut kurumsal ve özel müşterileri için Tradeshift’in teknolojik çözümlerini sunmak ve bir katma değer elde etme gündemi var.

Tradeshift San Francisco ofis fotoğrafının telifi hakkı Emily Hagopian’a aittir.