GittiGidiyor ödeme seçenekleri arasına eklediği yeni bir seçenek ile müşterilerin daha hızlı işlemlerini tamamlamasını istiyor.

İlk olarak Amazon.com’da ortaya çıkan “1-Click ordering” yani tek tık ile ödemenin tamamlanması işlemi zaman içinde diğer e-ticaret sitelerinin de benimsediği bir ödeme yöntemi haline geldi. Geçtiğimiz ay yayınlanan bir rapor ödeme seçeneklerinin tüketicilerin e-ticaret işlemlerini tamamlamasında en önemli etkenlerden birisi olduğunu ortaya koymuştu.

GittiGidiyor bu gün yayınladığı bir basın bülteni ile tek tıklama ile ödeme hizmetini devreye aldığını açıkladı. Mobilexpress işbirliği ile hayata geçirilen bu hizmet tüketicilerin bir sefere mahsus kart bilgilerini kaydetmesini takiben yeni siparişlerde artık bu bilgileri girmeden tek tıklama ile alışveriş sürecini tamamlamalarını sağlıyor.

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı bu yeni hizmet ile alakalı olarak; “E-ticaret pazarında müşteri deneyimini güven odaklı çözümlerimiz ile mükemmelleştirmeyi hedefliyoruz. Bunların başında da güvenli ve kolay ödeme sistemleri bulunuyor. Yenilikçi ödeme çözümleri ile kullanıcılara güvenli ve hızlı ödeme olanakları sunan Mobilexpress’in Tek Tıkla Ödeme altyapısını tercih etmemiz de müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak istediğimizin diğer bir kanıtı” açıklamasını yaptı.

Bu hizmet şu anda sadece masa üstü sitede müşterilere sunuluyor, GittiGidiyor yakın bir gelecekte mobil uygulaması ve sitesinde de bu uygulamayı hizmete alacağını belirtiyor.