Çin merkezli ödeme teknolojileri şirketi Alipay Avrupa merkezli SIX Payment Services ile özel bir anlaşma yaptı.

Gerçekleşen işbirliği sayesinde Alipay müşterileri SIX Payment Services’in POS hizmeti verdiği tüm noktalarda ödeme hizmetlerinden faydalanabilecek.

SIX Payment Services ve Alipay aynı zamanda işlem noktalarına özel bazı hizmetler sunmak için de çalışmalarına devam ediyorlar. Özellikle belirlenen bazı sektörlerde pazarlama desteği ve müşteri kazanımı konusunda çözümler bu kapsamda değerlendiriliyor.

Gerçekleşen bu anlaşma kapsamında Alipay müşterileri Avrupa’da; İsviçre, Lüksemburg, Avusturya, Almanya ve diğer birçok Avrupa ülkesinde 220.000 işlem noktasında ödeme yapabilecekler.

Alipay daha önce de Zapper ve Fransa’da yaptığı işbirliği ile ödeme servislerini büyütme yönünde istikrarlı bir strateji izliyor.

Bu haberin satır arasındaki en önemli nokta ise Alipay’in işlem noktalarına özel servisler sunma yönündeki adımı. FinTech şirketleri zaman içinde çok ciddi bir veri havuzuna sahip oluyor ve bu havuz sadece tüketiciyi tanımak için değil onların yönlendirilmesi açısından da büyük bir değer taşıyor. Bu noktayı gözden kaçırmamak lazım.