Finans alanında yayın yapan Benzinga, düzenlediği Benzinga Global Fintech Awards ödüllerine aday FinTech CEO’larıyla günlerini nasıl planladıklarını konuştu.

CEO’lar için sektör bağımsız olarak çok şey söylenebilir. Haklarında yazılmış yüzlerce, binlerce kitapta nasıl bir kişiliğe sahip oldukları, yönettikleri şirketlerin gelecek vizyonlarını nasıl oluşturdukları, ekiplerini nasıl seçtikleri gibi çok sayıda bilgiyle karşılaşmak mümkün.

Finans alanında yayın yapan Benzinga ise alanı biraz daraltarak bir FinTech şirketinin CEO’sunun yaşamlarını incelemiş. Bunun için, düzenlediği “Benzinga Global Fintech Awards” ödüllerine aday isimlerle röportajlar yaparak bilgi toplamış. Şu ana kadar görüşülen isimler arasında LikeFolia CEO’su Andy Swan ile M1 Finance CEO’su Brian Barnes bulunuyor.

Röportajlarda sabah kaçta kalktıklarından kahvaltıda ne yediklerine kadar çok sayıda soru olduğu görülüyor. Örneğin Swan sabah 7’de kalkıp ilk iş olarak soğuk bir duş alıp kendine geldiğini ifade ederken, Barnes alarmı 6’ya kurduğunu ama genellikle üç kez beşer defa ertelediğini itiraf ediyor. Barnes, 6:45 gibi spora gittiğini, yoldayken de NPR’ın Planet Money programı veya nörobilimci ve filozof Sam Harris gibi isimlere ait podcast’leri dinlediğini belirtiyor.

Her ikisi de gün içinde rutin e-posta kontrolü, toplantılar vb. işlerle meşgul olduğunu ifade ederken Andy Swan’ın 9 ve 11 yaşındaki çocuklarıyla beyzbol oynamak için yaklaşık iki saat ayırdığını ekleyelim. Swan’ın mesai saatleri dışı diyebileceğimiz iş aktivitesi ise akşam 10’da bir iş ortağı ya da müşterisiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmeleri. Swan, bu görüşmenin ardından ertesi gün yapılacak olan işleri listeleyerek günü sonlandırıyor. Swan, aslında toplantı ve telefon görüşmelerinden nefret ettiğini, bunlar olmadan da işlerin yürütülebildiğini ekliyor. Bu nedenle de günü en fazla bir toplantı ile kapatmaya çalıştığını kaydediyor.

İki ismin de günümüzde pek çok beyaz yakalının yaptığı gibi uyanır uyanmaz e-postalarını kontrol etmekten özellikle kaçındığını ekleyelim. E-postalar için ilk kontrölü Swan 9:00, Barnes ise 8:15’te yapıyor.

Benzinga’nın Andy Swan röportajını buradan, Brian Barnes ile röportajını ise bu linkten okuyabilirsiniz.