Yeni bir banka kurmanın maliyeti son derece yüksek. Ama şubesiz, tüm süreci online işleyen bir dijital banka kurmak istiyorsanız işiniz artık daha da kolay.

Sayıları her geçen gün artan ve tamamen online ortamda çalışan dijital bankalar müşteri çekmek için pek çok yenilik sunuyor. Ancak bununla birlikte geleneksel bankacılık hizmetleri diyebileceğimiz para transferi, fatura ödeme, kredi verme gibi işlemleri de vermek zorundalar. Sunulan her yeni servis ise dijital bankanın yazılımında önemli değişiklikler yapılması anlamına geliyor.

FinExtra’nın haberine göre; dijital bankacılık sektöründeki gelişimi desteklemek isteyen teknoloji firması Unisys, Elevate adını verdiği yeni çözümünün lansmanını gerçekleştirdi. Elevate, basitçe uçtan uca dijital bankacılık yazılım platformu olarak tanımlanıyor.

Hemen her işini dijital ortamda gerçekleştiren müşterilerin bankacılık hizmetleri için de benzer bir talebi olduğunu belirten Unisys Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric Hutto, Elevate’in bu isteği karşılayan entegre bir dijital bankacılık platformu olduğunu söylüyor. Dijital bankacılık hizmeti de sunmak isteyen geleneksel bankaların bu şekilde müşteri memnuniyeti ve marka sadakati sağlayacağını ifade eden Hutto, Elevate’in bu süreçler için güvenli ve hızlı bir çözüm getireceğini kaydediyor.

Unisys, hedef pazar olarak EMEA ve Asya Pasifik bölgelerini seçmiş görünüyor. Elevate 2017’nin ilk çeyreğinde önce bu bölgelerde satışa sunulacak. Kuzey ve Güney Amerika’daki şirketlerin ise ikinci çeyreği beklemesi gerekiyor.