Web tabanlı muhasebe çözümü Paraşüt, kullanıcılarına satış işleminin hemen ardından mobil uygulama ile e-fatura hazırlayıp yollama hizmeti sunmaya başladı.

Mobil uygulamaların yetenekleri her geçen gün artıyor. Sunduğu web tabanlı ön muhasebe çözümü ile pek çok KOBİ tarafından tercih edilen Paraşüt, mobil uygulaması üzerinden e-fatura hazırlayıp gönderebilme olanağı sunmaya başladı.

“Kullanıcılarımıza, tüm faturalarını mobil ortamda kesip gönderebilme imkanı sunuyoruz.” diyen Paraşüt Kurucu Ortağı Sean Yu, bu sayede sahada satış yapan ekiplerin, satışın hemen ardından faturayı elektronik ortamda kesip e-posta ile gönderebildiğini belirtti. Bu sayede, saha ekiplerinin ofise dönmek için vakit kaybetmediklerini ya da yanlarında fatura koçanı taşımalarına gerek kalmadığını ifade eden Sean Yu, zaman ve maliyet tasarrufu sağladıklarını kaydetti.

2013 yılından bu yana KOBİ’lere web tabanlı fatura ve finansal yönetim hizmeti veren Paraşüt, çeşitli kurumlardan aldığı ödüllerle de adından söz ettiriyor. Şirket son olarak TOBB Girişimciler Kurulu, Endeavor Türkiye ve Startup Dergisi desteğiyle düzenlenen ve bu yıl ikincisi düzenlenen “Startup 100 Projesi”nde ikinciliği elde etti. Paraşüt, geçen yıl da yine ikinci olmayı başarmıştı.