Kleinserie 2017: vollelektrischer Mercedes-Benz Urban eTruck im Kundeneinsatz. Technische Daten: Mercedes-Benz Urban eTruck, Exterieur, Silver Arrow metallic, dreiachsiger Verteiler-Lkw, 2 x 125 kW, 2 x 500 Nm, 3 Module Lithium-Ionen-Batterien, Gesamtkapazität: 212 kWh, elektrisch angetriebene Hinterachse, Reichweite: bis zu 200 km, zul. Gesamtgewicht: 25 t, Zuladung 12,8 t, schwerer Verteilerverkehr, flüsterleise und emissionsfrei, Testflotte ; Small series 2017: all-electric Mercedes-Benz Urban eTruck for customer trial. Technical Data: Mercedes-Benz Urban eTruck, Exterior, silver arrow metallic, three-axle short-radius distribution truck, 2 x 125 kW, 2 x 500 Nm, 3 modules of lithium-ion batteries, total capacity: 212 kWh, electrically driven rear axle, operating range: up to 200 km, permissible gross vehicle weight: 25 t, heavy-duty truck, zero emissions, quiet as a whisper and with a payload of 12.8 t, test fleet.;

İş dünyasının Blockchain ilgisi artıyor. Açık kaynaklı Blockhain projesi Hyperledger’a son olarak Mercedes’in de ana firması olan Daimler katıldı.

Bitcoin ile kendini dünyaya tanıtan, ancak zamanla kamusal hizmetler ve iş dünyası için değerli hizmetler sunulacağı anlaşılan Blockchain’e ilgi artmaya devam ediyor.

Linux Foundation tarafından açık kaynak kodlu kurumsal bir Blockchain projesi olan Hyperledger’ın kazandığı üyeler, iş dünyasının ilgisinin en net kanıtı. Kasım ayında 100 üyeye ulaştığını açıklayan Hyperledger konsorsiyumuna, Aralık ayında CA Technologies, Kore merkezli BT çözümleri sağlayıcısı Koscom ve İsviçre merkezli telekomünikasyon şirketi Swisscom da katılmıştı.

The Cointelegraph’ın haberine göre Şubat ayında bu kez otomotiv dünyasının tanınmış şirketi Daimler platforma dahil oldu. Mercedes, Smart ve Setra gibi markaların de ana firması olan şirket, kısa bir süre önce grup bünyesindeki Daimler Financial Services üzerinden çevrimiçi araç satın alma ve kiralama platformu sunan AutoGravity’ye yatırım yaptığını açıklamış, bunun öncesinde de mobil ödeme servisi PayCash Europe’u bünyesine katmıştı.

Hyperledger’ın premium üyeleri arasına katılan Daimler burada yalnız değil. Diğer premium üyeler arasında Accenture, Airbus, American Express, Fujitsu, Hitachi, IBM ve Intel gibi farklı sektörlerden firmalar bulunuyor.