FinTech dünyasının önde gelen fikir liderleri arasında gösterilen Oliver Bussmann, İsviçre Hükümeti tarafından desteklenen yeni Blockchain platformunun başına getirildi.

Finans sektörünü, özellikle de FinTech dünyasını yakından takip edenlerin aşina olduğu isimlerden biri olan Oliver Bussmann, İsviçre Hükümeti tarafından desteklenen yeni Blockchain platformu Crypto Valley Association’ın başkanlığına getirildi.

Crypto Valley’in kurucu üyeleri arasında UBS, PwC ve Thomson Reuters gibi küresel oluşumlar bulunuyor. Hedefte ise daha fazla girişim sermayesi, medya ve teknoloji firmaları ile üniversiteleri bünyeye katmak bulunuyor.

UBS’in eski CIO’su olan ve kendi şirketi Bussmann Advisory ile finans dünyasına danışmanlık hizmeti veren Bussmann, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “2017’de takip etmeniz gereken 20 küresel FinTech lideri” arasında da bulunuyordu.

İstanbul’a da sıklıkla gelen Oliver Bussmann, son olarak FinTech 101 ikinci dönem programının kapanış törenine katılarak FinTech İstanbul’un sorularını yanıtlamış, bu etkinlik sonrasında kendi blogunda yayınladığı yazıyla İstanbul’un bir FinTech merkezi olması gerektiğine dikkat çekmişti.