Önde gelen uluslararası hukuk firması Slaughter and May, FinTech Fast Forward programında destekleyeceği beş girişimi açıkladı.

FinTech, RegTech, InsurTech ve siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren başarılı işletmeler, 2016 yılının Ekim ayında duyurusu yapılan kuluçka programına ilk kez katılacaklar.

Slaughter ve May’ın seçilen girişimcilere 30 bin Sterlin değerinde ek hizmetler sunduğu FinTech Fast Forward programına katılmak için yirmi beşin üzerinde işletme başvuruda bulunmuştu.

Önde gelen yasal ve endüstri profesyonellerinden oluşan bir danışma komitesi Slaughter and May’in bu programını destekliyor. Bunlar arasında Invoke Capital’in CEO’su Mike Lynch; DeepMind Technologies Genel Danışmanı Trevor Callaghan; Ophelia Brown, LocalGlobe Genel Ortağı, Sigga Sigurdardottir, Santander Baş Müfettiş ve İnovasyon Görevlisi UK ve Cass Business School’da bulunan Peter Cullum Girişimcilik Merkezi’nin kurucusu olan CBE Peter Cullum da yer alıyor.

Programa katılmak üzere seçilen beş işletme:

Enforcd: Enforcd, mevzuata uygunluğa yardımcı olmak için teknolojiyi kullanır. Amiral gemisi ürünü olan EDB – İflas Veritabanı, küresel düzenleyici uygulama verileri, ilgili haberler ve bilgilerle firmaların karşı karşıya kaldıkları davranış risklerini tanımlamaları, yönetmeleri ve hafifletmelerine yardımcı oluyor.

Tide: Tide, küçük işletmeler için tasarlanmış bir bankacılık hizmetidir. Mobil uygulama, bir pasaport gibi bir kimliği tarar, kimlik belirler ve ardından kullanıcının yaklaşık 3 dakika içinde bir işletme cari hesap açmasına izin verir.

Garrison: Garrison, kurumsal siber savunmalar için son derece etkili bir anti-malware çözümü geliştiren, Londra merkezli bir siber güvenlik şirketidir.

Just Miles: Just Miles, şehirlerde yaşayan ve arada sırada otomobil kullanan insanlara yönelik bir araç sigortası sağlayıcısı. Aracınızı park halindeyken kapsamak üzere küçük bir aylık abonelik bedeli ödedikten sonra, Just Miles, araba kullanırken ücret ödemede bulunmak için telematik kullanıyor.

WorldRemit: WorldRemit, müşterilerin geleneksel para transfer seçeneklerine uygun, düşük maliyetli bir alternatif sunarak, bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablet kullanarak müşterilerinin yurtdışında yaşayan arkadaşlarına ve ailelerine para göndermesine yardımcı olan çevrimiçi bir hizmettir.