Ünlü kahve zinciri Starbucks’tan yapılan açıklamaya göre Nisan ayından itibaren Apple’ın iOS Mesajlaşma uygulaması üzerinden Apple Pay ile hediye siparişi verilebilecek.

Entegrasyon sayesinde iPhone sahipleri iOS Mesajlaşma uygulaması üzerinden Appley Pay desteği ile Starbucks siparişi verebilecekler. Henüz detayları tam olarak belli olmasa da ilk olarak ABD’de hayata geçecek uygulaması ile Starbucks üyeleri iPhone sahibi ise iOS Mesajlaşma uygulaması üzerinden, Apple Pay yardımı ile istedikleri kişiye hediye gönderebilecek.

Bu yeni özellik muhtemelen yeni bir iMessage güncellemesi ile gelecek. Apple, iOS 10’un gelişiyle birlikte Eylül ayında özel bir Mesajlar App Store’u tanıttı. Ancak o zamandan bu güne kadar Starbucks katkısı sadece bir çıkartma paketi olmuştu.

Şirket ayrıca, şu anda Starbucks’ın iPhone uygulamasının 100 bin civarında kullanıcısıyla sınırlı olan “My Starbucks” sanal barista’yı kullanmaya devam edeceğini belirtti. Bu, kullanıcıların uygulamanın menü sistemini kullanmak yerine ses veya mesajlaşma ile sipariş vermelerine olanak tanıyor.

Starbucks ve Apple, uzun zamandır işbirliği içindeler. Starbucks, Apple Pay’ı başta iOS uygulaması ve ödeme işlemlerinde olmak üzere başka yerlerde destekliyordu.

Kaynak: Apple Insider