FinTech endüstrisinin hızlı büyümesiyle beraber artık dünya çapında çok sayıda uluslararası konferans düzenleniyor. Bu yıl bir kısmı geride kalan ya da düzenlenecek olan 25 konferansı sizler için derledik.

FinTech, geniş bir endüstri dalında ilgi uyandırmaya ve ödeme, sigortacılık, yatırım ve daha fazlasını içeren diğer sektörleri etkileyen kilit konular için daha fazla uygulama sunmaya devam ediyor. Endüstri genişledikçe neyin mümkün olduğu, sorunların nasıl çözebileceği, benzer düşünen bireylerle fikir alışverişinde bulunmak, ortaklıklar kurmak ve ağlar oluşturmak için konferanslar uygun bir ortam sunuyor.

Bu yıl düzenlenecek 25 farklı FinTech etkinliğini sizler için bir araya getirdik:

1. BlockShow Europe 2017
BlockShow Europe 2017, 6 Nisan’da Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek. Blockchain teknolojisi ve uygulamaları üzerine yoğunlaşan bir günlük etkinlik, yeni girişimlerin En İyi Blockchain Girişimi 2017 ünvanını kazanabileceği oturumlar bulunuyor.

2. Banking Transformation & Innovation Summit
Bu yıl ikinci kez düzenlenen Banking Transformation & Innovation Summit, 6-7 Nisan tarihleri ​​arasında Avusturya’nın Viyana şehrinde düzenlenen iki günlük bir etkinlik. Bu FinTech konferansının odağı, dijital bankacılık yeniliği ve dönüşümü olacak. Etkinlik, açık oturumlarda ve panellerde uzman endüstri konuşmacılarını içeriyor.

3. Innovate Finance Global Summit
Innovate Finance Global Summit, finansal ve teknoloji uzmanlarını, ana trendleri ve konuları tartışmak için bir araya getiren en büyük global FinTech konferanslarından biridir. Zirve bu yıl, 10-11 Nisan tarihleri ​​arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek.

4. MIT FinTech Konferansı
MIT FinTech 2017, 22 Nisan’da Cambridge, Massachusetts’teki MIT Medya Laboratuvarı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıllık etkinlik, girişimleri, büyük şirketleri, düzenleyicileri ve yatırımcıları biraraya getirerek FinTech’in nereye gittiğini ve oraya nasıl birlikte çalışacaklarını tartışıyor.

5. Empire Startups Fintech NYC
Empire Startups Fintech NYC 25 Nisan’da gerçekleştirilecek ve fikirleri ve çözümlerini sergilemek isteyen başlangıç ​​kurucuları ve geliştiricileri için gayrimenkul, sigorta, kredi ve ödemelerle ilgili FinTech’in çeşitli alanlarında düşüncelerini paylaşacakları heyecan verici bir etkinlik olacağını taahhüt ediyor.

6. FinTech 2017
FinTech 2017, Kanada merkezli en iyi FinTech konferanslarından biri. Bu yıl, 3 Mayıs’ta Vancouver’da yapılacak. FinTech ve finansal suç meselesiyle ilgili düzenleyici çevre konularına odaklanıyor. Konferonsın ana konuları arasında regtech, uyumluluk, kimlik yönetimi, gayrimenkul teknolojisi ve daha fazlası bulunuyor.

7. Harnessing Fintech in Retail Banking
Harnessing Fintech in Retail Banking, perakende bankacılığın FinTech’i nasıl yeniden düşünmesi gerektiğini, faydalarını kucaklamak ve gücünü nasıl kullanacağınızı öğrenmek için yapılan daha niş bir fuar. Bu etkinliğin 7-8 Haziran tarihleri arasında İngiltere’nin Londra şehrinde yapılması planlanıyor.

8. FinDEVr London 2017
FinDEVr Londra 2017, Mart ayında New York’ta yapılacak olanla bağlantılı ancak Avrupa’da ve diğer ülkelerde yakınsama şansını ikinci kez gösteremeyen geliştiricilerle bir araya gelmeyi hedefliyor. Bu yıl 12-13 Haziran tarihleri ​​arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek.

9. Money 20/20 Avrupa
Money 20/20 Avrupa 2017, düşüncelerini tartışmak ve yeni çözümler üzerinde işbirliği yapmak için FinTech endüstrisinde ünlü Avrupalı ​​yenilikçileri bir araya getiriyor. Etkinlik bu yıl Danimarka’nın Kopenhag şehrinde 26 – 28 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirelecek. FinTech İstanbul ve Bankalararası Kart Merkezi olarak bu etkinliği yerinde takip edeceğiz.

10. Future of Fintech
Future of Fintech 26 – 28 Haziran tarihleri ​​arasında New York’ta yapılacak. Odak noktası, regtech, insurtech, Blockchain, yapay zeka ve daha fazlasını içeren etkinlik FinTech’in çeşitli yönleriyle ilişkili eğilimleri de inceliyor.

11. London Fintech Week 2017
London Fintech Week 2017 Haftası 2017, 7 – 14 Temmuz tarihleri ​​arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen bir haftalık bir etkinlik. Etkinlik kapsamında hackathons, ağ partileri, atölye çalışmaları ve toplantılar ile birlikte bir kaç mini konferans da düzenlenecek.

12. National FinTech Conference 
Bu yıl üçüncü kez düzenlenen National FinTech Conference Kanada’nın en büyük FinTech konferansıdır. Etkinlik bu yıl 18 Ağustos’da Toronto’da düzenlenecek. Konferansın odaklandığı konular arasında Fintech ve Regtech’in kesişim ve entegrasyonu, Blockchain ve finansal dahiliyet bulunuyor.

13. AI Konferansı
AI Conference yapay zekanın FinTech’teki önemini gösteriyor. Etkinlik 7 Eylül’de Kanada’nın Vancouver şehrinde düzenlenecek. Aynı zamanda Blockchain, otomatik ödemeler, makine öğrenimi ve daha fazlası gibi konularda da bilgi verilecek

14. Finovate
Finovate, 11 – 14 Eylül tarihleri ​​arasında New York’ta bu sonbaharda gerçekleşecek büyük bir ticaret fuarı. FinTech alanındaki son yeniliklerin ele alınacağı etkinliği 1.5 günlük endüstri analizi ve tartışmalar takip ediyor.

15. Money 20/20
Dünyanın en büyük finans ve teknoloji konferansına dönüşen Money 20/20, 22 – 25 Ekim tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirilecek. Etkinlik yüzlerce konuşmacıyı, katılımcıları ve endüstri liderlerini ağırlıyacak ve aynı zamanda bir hackathon ile devasa bir sergi alanına da içinde barındıracak. En unutulmaz FinTech konferanslarından birine haline gelen etkinlikte çok sayıda ağ etkinliği ve çeşitli partiler yer alacak.

16. Fincon
Fincon, 25 – 28 Ekim tarihleri arasında ABD’nin Dallasşehrinde düzenlenecek. Bu FinTech konferansı, finansal ve medya dünyalarında en iyi ve en parlak olan isimleri bir araya getirerek, her iki sektörün bir araya geldiği yerlerde bağlantı kuruyor ve işbirliği imkanı sunuyor. FinTech girişimcilerinden blogculara ve para uzmanlarına kadar herkes bu konferansa katılabiliyor.

17. Empire Startups Fintech SF
Empire Startups Fintech SF konferansı, Silikon Vadisi ve Silicon Beach girişimcilerini ve yöneticilerini, Robo danışmanları, Blockchain, ödeme teknolojisi, güvenlik, sigorta ve emlak teknolojisi gibi konulardaki görüşlerini paylaşmak üzere bir araya getiriyor.

Aşağıdaki konferanslar bu yıl gerçekleştirildiler. Ancak 2018 yılında da gerçekleştirilecek oldukları için tarihleri not almanız adına onları da paylaşıyoruz:

18.POST / Bank
POST / Bank, 19 Ocak’ta Frankfurt, Almanya’da düzenlenen bir FinTech hackathonudur. Geliştiricilerin, öğrencilerin, girişim sahiplerinin, ve girişimcilerin, dijital bankacılığı etkileyen konular üzerinde birlikte çalışacakları bir etkinliktir.

19. London Blockchain Week 
London Blockchain Week , 20 – 26 Ocak İngiltere’de düzenlendi. Konferans, kripto para birimleri, Bitcoin, genel Blockchain ve hibrid ya da kamuya açık defterlerdeki DLT gibi konuları kapsıyordu.

20. Blockchain Expo
Blockchain Expo, Blockchain Week ile çakışan bir tarih olan 23 – 24 Ocak’ta İngiltere’de yapıldı. Etkinlik, FinTech alanındaki endüstri liderlerini, FinTech’in bu segmentindeki eğilimleri, konuları ve fırsatları ele alan anahtar notlar, panel tartışmaları ve vaka analizlerini içeriyordu.

21. FinTech ve Finansal Kurumlar Arasında Stratejik Girişim ve Ortaklıklar Konferansı
The Strategic Venturing & Partnerships Between Fintech and Financial Institutions Conference (FinTech ve Finansal Kurumlar Arasında Stratejik Girişim ve Ortaklıklar Konferansı) FinTech girişimcileri ve düşünürleri olan geleneksel bankaları bir araya getiren önemli bir etkinliktir. 25 – 26 Ocak New York’ta düzenlendi. Kapsanan konular arasında alternatif kredi, servet yönetimi, Blockchain ve kitlesel fonlama vardı.

22. Digital Finance World 2017
Digital Finance World 2017, 1 – 2 Mart tarihlerinde FinTech çözümlerinin küresel düzeyde benimsenmesinde çok önemli bir rol oynayan iki merkez bankasının önderliğinde Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlendi. İki gün süren etkinlikte düşünce liderleri, girişimciler, kurucular, Blockchain uzmanları ve analistler vardı.

23. fintech: Code – Defining the Dev in Finance
fintech: Code – Defining the Dev in Finance etkinliği 16 – 17 Mart tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşti. Çeşitli FinTech konularını, kilit segmentleri ve uygulamaları içeren vaka analizlerini araştıran geliştiricilere ve IoT endüstri uzmanlarına ev sahipliği yaptı.

24. Montgomery Summit
Montgomery Summit bu yıl 8 – 9 Mart tarihleri ​​arasında şirketlerin, yükselen şirketlerin ve büyüyen işletmelerin katılımı ile gerçekleştirildi. İki gün boyunca süren etkinlikte açık oturumlar, paneller ve oturumlar ile siber güvenlik, düzenleme sorunları ve teknoloji çözümleri gibi konular ele alındı.

25. FinDEVr New York 2017
FinDEVr New York 2017, bu yıl 21 – 22 Mart arasında New York’ta gerçekleştirildi. İki günlük konferansta, yüzlerce FinTech geliştiricisine yönelik en son araçlara, platformlara ve vaka çalışmalarına erişim sağlandı.

Kaynak: Enterprenaur.com