İngiltere’nin bir sonraki FinTech merkezi olmak üzere Leeds, Manchester, Edinburgh ve Glasgow şehirlerinin isimleri geçiyor.

Finansal Yönetim Sorumlusu (FCA)’nın Strateji ve Rekabet Müdürü Christopher Woolard, Pazartesi günü Innovate Finance Global Zirvesi 2017’de yaptığı bir konuşmada, regülatörün Edinburgh-Glasgow koridorunu ve Leeds / Manchester alanını “Burada ‘Fin’ ve ‘Tech’ çarpışıyor” diyerek tanımladı.

Royal Bank of Scotland, son zamanlarda Leeds / Manchester bölgesi White Label Crowdfunding ve Nostrum Group gibi yerel işletmelere ev sahipliği yaparken, Londra merkez ofislerini açmayı planladığını duyurdu. FCA, yenilik ekibini gelecek ay yapılacak düzenli ziyaretler için bölgelere göndermeye başlayacak. Woolard, Business Insider konferansında şunları söyledi: “Bu, adamlarımızı yolda tutmak, firmaların bulunduğu yere gitmektir. Yapmaya çalıştığımız, daha önce Londra’da yaptığımız düzenleyici sohbetler yaparak firmalara gayriresmi olarak ulaşabiliyoruz” dedi.

Woolard, “Bir dizi firmanın, bizimle diyalog kurmalarını teşvik ettik. sadece onları ilerletmek, başlatmak ve yenilikçi olarak pazara girmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Birleşik Krallık’taki bu iki alanda büyüyebilirler. İsterseniz, Londra’ya gelin. Londra gelmek için o kadar uzak değil ama kayıt dışılığının bir kısmını kaybedeceğinizi düşünüyorum.”

Regülatör, bölgesel fintech merkezlerine düzenli geziler yaparak FCA’nın bu alanlardaki büyümeyi ve yatırımları teşvik edebileceğini umduğunu söyledi. Woolard, bu ayın sonlarında Leeds’de düzenlenecek olan yıllık Fintech North konferansında da konuşacak.