Çin’in global markalarından Alibaba Group, bünyesindeki Ant Financial ile Blockchain’i daha da geliştirecek bir uygulamaya imza atıyor.

Blockchain’in Çin’de özel bir ilgi gördüğü açık. Daha önce Çin Merkez Bankası bu teknolojiyi beş yıllık kalkınma planlarına dahil etmiş ve süreçlerinde daha etkin kullanmak istediğini açıklamıştı. Son olarak ise Çin’in global markalarından Alibaba Group, alt şirketlerinden biri olan Ant Financial üzerinden aktif olarak kullanmaya başlayacağını belirtti.

South China Morning Post’un haberine göre Hong Kong’da düzenlenen İnternet Ekonomisi Zirvesi’nin açılışında bir konuşma yapan Ant Financial CTO’su Cheng Li, finansal hizmetlerin daha kapsayıcı ve erişilebilir olmasını amaçladıklarını belirtirken Blockchain’in burada devreye girdiğini belirtti.

Grubun Ant Love isimli bağış platformunda Blockchain’i etkin bir şekilde kullandıklarını söyleyen Cheng Li, bu platform üzerinden geçen yıl 450 milyon Alipay kullanıcısının bağış yaptığını ve platformun bu bağışları pek çok hayır kurumuna ve sivil toplum kuruluşuna bağladığını belirtti. Ant Love üzerinden yapılan bağışları daha fazla kurumla genişletmek istediklerini belirten Cheng Li, Blockchain’i hem bu platformda hem de Alibaba’nın tedarik zincirinde kullanacaklarını ifade etti.