Türkiye’nin en büyük ödeme platformlarından biri olan iyzico dördüncü yaşını kutlarken 200 binden fazla satıcıya ulaştığını açıkladı.

FinTech alanın en önemli oyuncularından iyzico, dört yaşına giriyor. Sadece Türkiye’de değil bölgede de faaliyet göstermek isteyen şirket yaptığı açıklama ile kurulduğundan bugüne kadar 200 bini aşkın satıcıya ulaştıklarını açıkladı.

Dördüncü yaşını kutlayan şirketten yapılan açıklamaya göre 1 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında işlem sayısında yüzde 800, işlem hacminde ise yüzde 540’lık bir artış yakalandı. 2013 yılında Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan iyzico, bugün 10 binin üzerinde aktif üye işyerine ve pazaryerleri altında 200 bin üzeri aktif satıcıya ulaşıyor. iyzico, her ay 650 işyerini sisteme dahil ediyor. Bugün Türkiye’den 6 farklı banka kartı ailesi ile ödeme alma imkanı sunan iyzico, son 12 ay içinde 170 ülkeden ödeme aldı.

iyzico’nun yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Ocak ayında gelişmekte olan pazarlarda FinTech girişimlerine yaptığı yatırımlarla öne çıkan Vostok Emerging Finance liderliğinde toplam 13 milyon dolar yatırım alan şirket, geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın tanınmış yatırımcılarından Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım aldı. iyzico’nun C serisinde aldığı toplam 15 milyon dolara ulaşan yatırım tutarı, son dönemde bir Türk şirketine yapılmış en büyük yatırım oldu.

iyzico kurucu ortaklarından ve CEO’su Barbaros Özbugutu ile Ocak ayında Paris FinTech Forum’da gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıda seyredebilirsiniz.