Malezya’daki finansal teknoloji alanındaki yenilikleri geliştirmeyi amaçlayan ülkenin Merkez Bankası, FinTech Hacks isimli girişimi tanıttı.

Malezya Merkez Bankası Bank Negara Financial Technology Enabler Group (FTEG) yaptığı açıklamada, yenilik ve teknolojiyi harekete geçirerek finansal hizmetler sektöründeki gelişmelere ilişkin olarak halktan fikirler aradığını belirtti. Fikirlere katılım isteği, finansal hizmetlerin sunumu ve tüketiminde sıkıntı noktalarını belirlemeyi ve boşlukları gidermek için teknolojinin nasıl kullanılacağıyla ilgili fikirler sunmayı hedefleyen yeni “FinTech Hacks” girişimi tanıtıldı.

Girişim temelde kamuoyundan FinTech alanında bilgi ve fikir almayı hedefliyor. FTEG, girişimle ilgili ayrıntıları açıklarken şunları söyledi: “Fintech Hacks katılım çağrısı, Bank Negara Malezya’nın finans hizmetlerinin Malezya’daki tüketicilere sunulma biçimini devrimsel hale getirme potansiyeline sahip FinTech çözümlerinin teşvik edilmesine, ilham vermesine fikirlerini ve deneyimlerini katmak için halkı dahil etme çabasının bir parçasıdır.”

Katılım çağrısı 31 Mayıs’a kadar açık olacak. Haziran 21016’da Bank Negara Malezya tarafından kurulan Financial Technology Enabler Group, Malezya finansal hizmet endüstrisinde teknoloji yeniliklerinin benimsenmesini kolaylaştırmak için düzenleyici politikaların oluşturulması ve geliştirilmesi ile ilgili olarak çapraz fonksiyonel bir komite olarak tanımlanıyor. Girişimle ilgili detaylı bilgi resmi internet sitesinde yer alıyor.

Kaynak: Crowdfundinsider