On sekiz büyük finans kuruluşu, Hong Kong’un en büyük finansal teknoloji hızlandırıcı programı olan Accenture FinTech Yenilik Laboratuvarı’nı duyurdu.

Accenture FinTech Yenilik Laboratuvarı, FinTech şirketlerinin ürün ve iş geliştirme sürecini hızlandırmasına yardımcı olan bir program olacağı açıklandı. FinTech Yenilik Laboratuvarı Asia-Pacific, finansal hizmetler sektörü için, özellikle büyük veri alanlarında, öncü ve yıkıcı teknolojiler geliştiren girişimcilere adandı; Analitik ve bilişsel hesaplama; Güvenlik ve kimlik yönetimi; Risk yönetimi ve uyum; Dijital pazarlama ve sosyal medya; Bulut; Ödemeler; Blockchain teknolojisi; Yetenek yönetimi ve Internet of Things.

Accenture’daki Kıdemli Genel Müdür ve FinTech Innovation Lab Asia-Pacific’in Yönetici Sponsoru Jon Allaway şunları söyledi:

“Fintech yeni veya sıcak değil, temel bir gereklilik; Bugün finansal kuruluşlar için standart işletme prosedürlerinin bir parçası olmalı çünkü yenilik yapmıyorsanız müşterilerinizin beklentilerine ayak uydurmuyorsunuz. İşiniz için yapmanız gereken şey bu. Ancak yeni kurulan şirketler, laboratuvarımız gibi programlar yoluyla bir tanıtım yapmadıkça finansal kurumların üst düzey yöneticileriyle karşılaşmak için hala mücadele ediyorlar “dedi.

Çeşitli finansal kurumlardan baş teknoloji görevlileri ve üst düzey teknoloji yöneticileri, başvuran FinTech şirketlerinden sekizini seçerek, rekabetçi bir süreçle programa kabul edecekler ve Hong Kong’da doğrudan bireysel danışmanlık hizmeti alacaklar. Ana finansal kuruluşlar Bank of America, Merrill Lynch, Commonwealth Bank of Australia, Credit Suisse, Goldman Sachs, HSBC, J.P. Morgan, Macquarie Group, Morgan Stanley, Nomura, Societe Generale, Sun Life Financial’dir. Buna ek olarak, finansal kuruluşları ve yatırım firmalarını destekleyen Çin CITIC Bank International, Çin İnşaat Bankası, Manulife, Maybank, Point72 Varlık Yönetimi, Siam Ticari Bank, Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) gibi kurumları da kapsıyor.

FinTech İnovasyon Laboratuarı için başvurular 24 Nisan – 31 Mayıs tarihleri ​​arasında sunulacak. Başvuru sahiplerinin teknolojilerinin çalışan bir beta sürümüne sahip olmaları gerekiyor. Programın çalışmaları 21 Ağustos’ta başlayacak.

Risk sermayesi veritabanı hizmeti CB Insights’ın verilerine göre ilk çeyrekte Asya-Pasifik FinTech yatırımlarının toplamı 1.1 milyar ABD dolarına ulaştı. Bu rakam pazarda 5.1 milyar ABD doları tutarındaki yatırımın yüzde 21’ini temsil ediyor.

Kaynak: Crowdfundinsider