Fransa merkezli mobil şebeke operatörü Orange, NFC, Yapay Zeka desteği ve SMS yardımı ile çalışan yeni bir mobil banka deneyimini hayata geçiriyor.

Orange yaptığı açıklamada NFC mobil ödemeler, SMS kullanan P2P mobil transferleri ve beraberinde kullanacakları yapay zekaya dayalı bir sanal asistan yardımı ile Temmuz ayında Fransa’da mobil bir banka hizmeti kullanıma sunuyor.

Orange Bank isimli girişim piyasaya sunulduğunda müşterilere bir banka hesabı, banka kartı, kredi koruması ve faiz getiren bir tasarruf hesabı sunacak. Bankanın sunacağı kredi ve sigorta dahil olmak üzere ek özellikler ilerleyen dönemde aktif olacak.

Orange’tan yapılan açıklamada, “Yeni hizmet Fransa’da ilk olarak Orange çalışanlarına Mayıs ayının ortalarından itibaren sunulacak. 6 Temmuz 2017’den itibaren de halka açık olacak. Müşteriler doğrudan çevrimiçi veya Orange’ın 140 sertifikalı mağazasından birindeki mobil uygulamadan sisteme üye olabilir. Orange Bank, Fransa’da 2 milyondan fazla müşteriye sahip olmayı hedefliyor” denildi.

Başta, temassız mobil ödemeler, SMS ile para gönderme, anlık banka bakiyeleri, bankamatik kartının geçici olarak dondurulması ve bir banka danışmanına 24 saat erişebilme dahil olmak üzere birçok dijital bankacılık yeniliği sistemde yer alacak.

Kaynak: NFC World