Katılım bankacılığında köklü deneyime sahip olan Albaraka Türk, Albaraka Mobil Cüzdan ile temassız, hızlı ve güvenli ödeme imkanı sunuyor.

Katılım bankacılığının önemli oyuncularından Albaraka Türk, müşterilerine yenilikçi deneyimler sunmayı ve teknolojiyi yakından takip ederek her geçen gün müşteri kitlesini daha fazla büyütmeyi hedefliyor.

Bu strateji ile Albaraka Türk, temassız ödeme imkanı sunan Albaraka Mobil Cüzdan uygulamasını, Visa ve Mastercard ile aynı anda hayata geçiren, dünyanın ilk katılım bankası oldu. Albaraka Mobil Cüzdan, “Yakın Alan İletişimi” (NFC) teknolojisi uyumlu Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve temassız özellikli POS cihazları ile birlikte kullanılabiliyor.

Albaraka Türk müşterileri Mobil Cüzdan uygulaması ile bir yandan alışverişlerini gerçekleştirebilirken, diğer taraftan kredi kartlarına ait limit, güncel borç vb. bilgilerini de izleme imkanına sahip oluyor. Böylece müşteriler Albaraka Türk kredi kartlarını tek bir platformdan yönetme imkânına elde ediyor.

Albaraka Türk müşterileri Mobil Cüzdan uygulamasını Google Play Store mağazasından ücretsiz olarak indirebilir.

Öte yandan Albaraka Türk’ün Mobil Cüzdan uygulaması katılım bankacılığı alanında bir ilk olmakla birlikte bankacılık alanında Türkiye’de daha önce altı banka bu uygulamayı hayata geçirmişti.