Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Exchange şirketi temassız ödeme teknolojileri geliştirmek için Oberthur Technologies ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Küresel havale, döviz ve ödeme ürünleri şirketi olan BAE Exchange, kullanıcıların bir saat, band, anahtarlık veya benzeri bir cihaza entegre mini temassız kart ile bağlantılı bir ön ödemeli hesap altyapısı kurmak için Oberthur Technologies ile ortaklık kurdu.

Oberthur Technologies MiniFOB, BAE Exchange müşterileri için giyilebilir ödeme teknolojileri sağlıyor. Şirketler, BAE Exchange’in “gocash” ön ödemeli kartını Oberthur Technologies’in FlyBuy MiniFOB’u (15 mm x 25 mm ölçülerinde küçük temassız bir ödeme kartı) ile birleştirdi. Temassız ödeme özellikleri ile donatılmış olan MiniFOB, takıdan kol bantlarına kadar çeşitli giyilebilir cihazlara bağlanacak ve giyilebilir ödemeleri etkin bir şekilde gerçekleştirecek şekilde tasarlandı.

Birlikte çalışmayı açıklayan bir duyuruda BAE Exchange CEO’su Promoth Manghat, şirketini giderek büyüyen bir trende cevap vermeyi hedeflediklerini belirtti. “Giyilebilir cihazlarla temassız ödeme yakında yaygın bir uygulama olacak. Gocash çözümümüz ise müşterilerimize daha hızlı ve uygun bir ödeme şekli sunacak.”

Kaynak: Mobileidworld