Dünyanın en önemli FinTech konferanslarından biri olan Money 20/20’nin Avrupa ayağı 26-28 Haziran tarihleri arasında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde gerçekleştirilecek. Etkinlik FinTech girişimlerine sahneye çıkma fırsatı sunuyor.

FinTech alanında birçok ünlü ismin katılacağı ve yeni çözümlerin anlatılıp, farklı düşüncelerin tartışılacağı Money 20/20 etkinliğinin Avrupa ayağı 26-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Danimarka’nın Kopenhag şehrinde yapılacak etkinlik, dünya çapında FinTech ile ilgili birçok önemli ismi bir araya getiriyor. Bu isimler arasında Mastercard’dan Ann Cairns, Square CEO’su Jack Dorsey ve Gemalto CEO’su Philippe Vallee yer alıyor. Etkinliğe bankacılık, finans ve FinTech firmalarının yanısıra Samsung, Shell, PayPal, AliPay, Apple, Microsoft ve Google gibi dünya devi şirketler de katılıyor.

Kopenhag’da düzenlenecek etkinliği FinTech İstanbul ve Bankalararası Kart Merkezi ekipleri ile yerinde takip edeceğiz. Ülkemizi ve ülkemizdeki FinTech ekosistemini temsil ederken aynı zamanda etkinlik ile alakalı haberleri, röportajlarımızı ve videolarımızı da okuyucularımız ile paylaşacağız. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi resmi internet sitesinde yer alıyor.

FinTech girişimleri bu fırsatı kaçırmasınlar

Öte yandan Money 20/20 Avrupa FinTech girişimleri için de önemli bir fırsat sunuyor. Etkinlik bünyesinde düzenlenecek StartupPitch 2017 için başvuran FinTech girişimleri arasından seçilenler etkinlik boyunca pek çok şirket, iş dünyası profesyonel yöneticileri ve yatırımcılara sahnede girişimşlerini ve kendilerini tanıtma şansını yakalayacaklar. Ayrıca dünyanın en önemli FinTech liderleri ile tanışma şansını yakalayacaklar. Bu sunumlara başvurular ise buradan gerçekleşiyor.

Uygun girişimler için Stand Fırsatı da var

Money2020 Europe’a start-uplardan gelen yoğun talep üzerine özel bir girişim stand paketi de oluşturuldu.

Aşağıda belirtilen Tier 1 ve Tier 2 start-up kategorilerine ilişkin koşulları yerine getiren girişimler, Tier 1 start-upları  1.495 Avro and Tier 2 start-upları ise 2.995 Avro bedel ile stand ile katılım sağlayabileyecek. Bu paketin içinde stand maliyetinin yanısıra 2.895 Avro tutarındaki bir adet katılım bileti de dahil.

Tier 1 Start-Up: Başvuru tarihinde kuruluşunuzun üzerinden 1 yıldan az geçmiş olması ve 1 Milyon Avrodan daha az yatırım almış olmanız;

Tier  2 Start-Up: Başvuru tarihinde kuruluşunuzun üzerinden 5 yıldan az geçmiş olması  ve 5 Milyon Avrodan daha az yatırım almış olmanız.

Bu fırsat için Ekonomi  Bakanlığı tarafından 2015/8 Sayılı Tebliğ kapsamında bilişim şirketleri için, 2017 yılı Desteklenen Bireysel Organizasyonlar Listesinde yer alan Money2020 Europe ve Money2020 Las Vegas etkinlikleriş için katılım giderleri kapsamındaki harcamaların ve ulaşım giderlerinin stand ile katılım sağlanması halinde desteklendiğini de belirtmek lazım.

Eğer Türkiye’den girişimciler Money2020 Europe’da start-up olarak katılmak isterlerse, Money2020 fuar organizatörü Ascential Events Türkiye Müdürü Zeynep Arslan ile  zeynep.arslan@ascential.com adresinden doğrudan irtibata geçebilirler.