Bu yıl Avrupa’da ilk kez düzenlenecek Visa Everywhere yarışması yenilikçi fikirlere destek vermeye amaçlıyor.

Girişimciler için düzenlenen ödüllü organizasyonların bir yenisi Visa tarafından duyuruldu. Bu yıl Avrupa’da ilk kez düzenlenecek olan Visa Everywhere adlı yarışma, start-up’ları, yerel toplum ve seyahat deneyimleri alanında yenilikçi fikirlerini sunmaya davet ediyor. Türkiye’den de başvuruların kabul edildiği yarışmada büyük ödül ise 50 bin Euro.

Avrupa genelinde Türkiye’yle birlikte 19 ülkede düzenlenen yarışma start-up’lara ve FinTech şirketlerine açık. İlk olarak 2015 yılında ABD’de gerçekleştirilen ve bu yıl Avrupa’da da düzenlenen organizasyon kapsamında başvuru sahipleri Visa ile birlikte veya Visa’nın işbirliği yaptığı finansal kuruluşlar aracılığıyla geliştirecekleri projeler için ödül kazanma şansına sahip olacak.

Bugüne kadar yarışmaya katılan 1000’e yakın start-up şirketinin toplamda 1.7 milyar yatırım desteği aldığı organizasyon üç farklı kategoride düzenleniyor. 17 Mayıs’a kadar alınacak başvurularda finale kalan adaylar 26-28 Haziran 2017 tarihlerinde Kopenhag’da gerçekleştirilecek “Money 20/20” organizasyonunda büyük ödüle ulaşmaya çalışacak.

Belirlenen kategoriler ve detayları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Yerel Topluluklar: Dijital ödeme teknolojileri, mahalle gibi yerel topluluklarda, kişileri veya işletmeleri birbirine bağlayacak ya da topluma değer katacak hizmetlerin gelişmesine nasıl yardımcı olabilir?
  • Bölgesel Şehirlerarası Seyahat: Mobil teknolojiler ve internet bağlantılı cihazlar şehirlerarası seyahat deneyimini nasıl dönüştürebilir?
  • Uluslararası Seyahat: Visa’nın API’lerini temel alan yeni ürün ve hizmetler, nasıl daha kusursuz bir uluslararası seyahat deneyimi sunabilir.

Yarışma katılım şartları ve diğer detaylara Everywhere Initiative sitesinden ulaşabilirsiniz.