Türkiye’nin en saygın ekonomi yayınlarından olan Dünya Gazetesi FinTech ekosistemine yönelik “mercek FINTECH” adında özel bir ek yayınladı. Bu çalışmada Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko ile gerçekleştirilen özel bir rörpotaja yer verildi.

Dünya Gazetesi Türkiye’nin en eski ve köklü ekonomi yayınlarından birisi. Özel habercilik yaklaşımı ve ekonomiye yönelik teknolojik gelişmelere verdiği önemle farklılık yaratan gazete 28 Nisan 2017 tarihli sayısı ile birlikte “mercek FINTECH” adını taşıyan ve FinTech ekosistemine odaklanan özel bir ek yayınladı. Bu ek içerisinde Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko ile özel bir röportaja yer veren çalışma, bankacılık ekosisteminin FinTech kavramına nasıl yaklaşması gerektiğine dair önemli tespitleri paylaştı.

Canko’nun röportajında öne çıkan mesaj ise FinTech kavramının finans dünyasına yeni bir anlayış ve beraberinde getirdiği teknolojiler ile yeni bir çehre kazandırdığı oldu. Aşağıda bu ekin önemli bulduğumuz kısımlarını paylaşıyoruz. Üzerine tıklayarak daha yüksek çözünürlüklü hallerine ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.