Microsoft’un Blockchain tedarik girişimi Project Manifest yeni iş ortaklarıyla katılımcı sayısını artırıyor.

Microsoft’un Blockchain girişimi olan Project Manifest, potansiyel ortaklarla gelişirken otomotiv sektöründen tıbbi cihazlara kadar birçok altyapıda kullanılmaya hazırlanıyor. Projeye yeni iş ortakları katılırken bu firmaların isimleri gizlilik anlaşmaları kapsamında açıklanmadı.

Tedarik zinciri teknoloji şirketi Mojix’in CEO’su Dan Doles, Auburn Üniversitesi’nde başka bir Project Manifest üyesi tarafından yönetilen bir testle ilgili bilgi verdi. Doles, toplamda bir düzineden fazla şirketten oluşan bir grubun laboratuarda bu proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. Doles CoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Laboratuarda çalışıyoruz. Bu proje için yedi perakende ve altı marka sahibi bir araya geldi”

Bu yılın Ocak ayında Microsoft ve Mojix, Project Manifest’e iki profesör ve 10 öğrencinin katılımını doğrulamıştı. Project Manifest’in Auburn Üniversitesi’nin ünlü RFID Laboratuarı ile yaptığı çalışmaların ayrıntıları açıklanmazken, laboratuar yönetmeni Justin Patton şu anda bir White Paper üzerinde çalıştıklarını ve ek katılımcıların isimlerinin bu belge tamamlanınca açıklanacağını söyledi.

Auburn Üniversitesi laboratuvarı tarafından yürütülen çalışmaya Mojix, Amazon, FedEx, Target, Home Depot gibi şirketler sponsor oldu.

Doles, geleneksel radyo frekansı tanımlama (RFID) teknolojisinde geliştirmeler yaparak ve elektronik veri değişimi (EDI) işlem standardıyla birleştirip, mevcut merkezileşmiş veritabanları kullanılarak tedarik zincirlerinin izlenebilirliğini iyileştirmeyi zaten başarabildiklerini belirtti.

Bununla birlikte Mojix ve Project Manifest’in geri kalan kısmı, dağıtılmış bir defteri “bağ dokusu” haline getirmeye çalışıyor ve CEO’ya göre karmaşık çapraz endüstri tedarik zincirlerine gerçek zamanlı bir doğruluk getiriyor.