İsrail merkezli FinTech şirketi Next Insurance’ın değeri aldığı yeni yatırımla 29 milyon dolara yükseldi.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için dijital sigorta şirketi olan Next Insurance, Münih Re / HSB Ventures’ın liderliğinde, mevcut yatırımcıların yanı sıra Markel, Nationwide ve diğer firmaların katıldığı Series A finansman turunda aldığı yatırımla değerini 29 milyon dolara yükseltti.

Finansman, Next’in kendi sigorta ürünlerini geliştirmeye etmeye devam etmek ve tekliflerini yeni iş alanlarına genişletmek için kullanılacak. Duyuru, küçük işletme sigortası için ilk defa Facebook Chatbot’unu açıklamalarının hemen ardından geldi.

Palo Alto, Kaliforniya ve Tel Aviv yakınlarındaki Kfar Saba’da ofisleri bulunan Next Insurance, küçük ve orta ölçekli işletmeler için dijital bir sigorta şirketi. Şirket, 2015 yılında CEO Guy Goldstein, Nissim Tapiro ve Alon Huri tarafından kuruldu. Her üçü de 2014 yılında Intuit tarafından yaklaşık 400 milyon dolar kazanan mobil ödemeler şirketi Check’de yöneticilik yapıyordu. Next Insurance’ın değeri bugüne kadar 42 milyon dolara ulaştı. Şirketin 13’ü İsrail’de olmak üzere 25 çalışanı bulunuyor.

Şirketin CEO’su Guy Goldstein bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Küçük işletme sektörü geniş ve son derece çeşitli. Ancak küçük işletme sigortası piyasası dijital olarak yetersiz. Zaten sunduğumuz hizmetler, fotoğrafçılar ve kişisel eğitmenler gibi bağımsız iş sahipleri için doğru bir hizmet. Next’in platformu, küçük işletme sahibi için sigorta kayıt ve katılım sürecini basitleştirip hızlandırıp, farklı iş sınıflarının benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış politikalar yaratmak için gelişmiş veri analizlerini yönlendirerek önemli zorlukların üstesinden gelebiliyor.”

Münih Re / HSB Kurumsal Girişimler Genel Müdürü Jacqueline LeSage Krause, “Sigorta mikro işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için değişiyor” dedi. “Next, yeni teknolojileri kullanan, müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını derin bir bilgisi ile basit ve kolay bir şekilde sigorta çözümlerine uyarlayan bir pazar lideri.”

Kaynak: Globes