İsviçre merkezli iki FinTech şirketi, global marka olma yolunda Güneydoğu Asya ve Çin’de ofis açtı.

FinTech sektörünün global finans merkezlerinin yerlerini ve dönüşümünü etkilediği artık herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bu anlamda Londra ve Singapur öne çıkan iki nokta olarak öne çıkarken, farklı ülkelerdeki, global marka hedefine sahip şirketler de yeni yatırımlarına buna göre planlıyor.

Bu dönüştürücü tablonun hanesine son olarak İsviçre merkezli Additiv ve Synpulse katıldı. Finews Asia’nın haberine göre perakende sektörüne ve gelir seviyesi yüksek müşterilere hizmet veren bu iki kurum Güneydoğu Asya ve Çin’de hizmet vermeye başladı. Additive varlık yönetimine yönelik geliştirdiği robo-danışmanlık hizmetleriyle ‘dijital özel bankacılık’ çözümleri sunarken, Synpulse ise dijital bankacılığa ek olarak regülasyonlara uyumluluk konusunda bankalara destek veriyor ve ayrıca sigorta sektörüne yönelik olarak da InsurTech çözümleri sunuyor. İki şirketin birlikte bu yeni pazara açıldığını da ekleyelim.

Bu bölgelerdeki lokal finans kurumlarına geliştirdikleri robo-danışmanlar yoluyla katma değer sunmayı amaçlayan şirketler, yüksek gelir seviyesine sahip kişiler için özelleştirilmiş finansal hizmetle sunulmasına yardımcı olmak istiyor.