FinTech alanındaki gelişmeleri takip etmek isteyenler için en önemli Türkçe kaynaklardan birisi şüphesiz ki FinTech İstanbul. Yabancı yayınlar içinse 20 farklı kaynağı listeledik.

İşte hızlı değişen finansal hizmetler alanındaki en son haber ve gelişmeleri takip eden yayınlar:

Fintextra FinTech blog
FinTech alanındaki en yeni haberler yer alan blog, sektördeki uzmanlıklarla ilgili görüş ve tartışmalarla dolu, bağımsız bir kaynak.

PYMNTS FinTech Blog
Fintech’in düşünce liderlerinden gelen web seminerleri, araştırmalar ve görüşlerini de bulabileceğiniz ödemeler ve e-ticaret endüstrileri için bir referans sitesi.

American Banker
Bankacılık ile ilgili haberler, bilgi kaynakları ve analiz kaynakları içeriyor. Bu yayının içeriği, yeni haberler, derin araştırmalar, yenilik, teknoloji ve finansal hizmetler endüstrisinin düzenlenmesi ile ilgili verileri kapsıyor.

The Financial Brand
Çevrimiçi yayın 2007’de Jerry Pilcher tarafından kuruldu ve bankalar ile kredi birliklerini etkileyen marka bilinci oluşturma, pazarlama ve reklamcılıkla ilgili konularda detaylı bilgiler içeriyor.

Financial News
Bu yayın, yatırım bankacılığı, yatırımlar, ticaret ve FinTech sektörlerini kapsayan finansal hizmetler endüstrisi hakkında, İngiltere ve Avrupa odaklı haberler ve analizler sunmaktadır.

Finovate Blog
Finans ve bankacılık teknolojisinde yenilikçiliğe odaklanan bir araştırma ve etkinlik firması olan Finovate Group’un bloğudur. Bu yayın FinTech’in bankacılık ve finansal hizmetler sektöründeki yenilikleri ve düzenlediği konferansları kapsıyor.

Bank Innovation
Bank Innovation, finansal hizmetler sektörünün finanstaki teknolojik gelişimiyle ilgili en son haber ve bilgileri içeren önemli bir yayın.

The Finanser
Bankacılıkta ve FinTech’te etkili insanlardan biri olan Chris Skinner’in kişisel bloğu. Kendisi tanınmış bir uluslararası konuşması ve , birkaç popüler kitabın da yazarı. Finanser’da yazarın görüşlerini, yorumlarını ve röportajlarını bulabilirsiniz.

Daily Fintech
Hem girişimcileri, yatırımcıları hem de bankaları içeren bir kitleyi hedefleyen FinTech eğilimlerini ve analizlerini kapsayan, içgörü merkezli bir yayın. Bernard Lunn, Efi Pylarinou, Arunkumar Krishnakumar ve Jessica Ellerm Daily Fintech’in yazarları arasında yer alıyor.

LetsTalkPayments
LTP, 2013’te başlatılan küresel bir araştırma ve içerik platformu. Gelişmekte olan finansal hizmetlerdeki yenilikler konusunda taze içerikle her gün güncelleniyor. Sitede, FinTech’te haberleri, analitik görüş, podcast’ler, web seminerleri, röportajlar, araştırma raporları ve e-kitapları bulunuyor.

BankNXT
FinTech’e, bankacılık ve ödeme yeniliklerine ilgi duyan herkes için 2012 yılında kurulmuş ve 2015 yılında yeniden faaliyete geçirilen bir blog.

AltFi
AltFi, alternatif finansman ve FinTech alanı hakkında en iyi bilinen haber sitelerinden biri. Sitede crowdfunding, P2P kredileri, piyasa kredileri ve fatura finansmanı konularındaki haberler ve bilgiler bulunuyor.

Grow VC Blog
sayısal altyapıların küresel liderlerinden Grow VC Group’un bir parçası olan finans hizmetleri bloğudur. Bu yayında grubun tüm şirketlerinden seçilmiş makaleleri ve ayrıca FinTech ve alternatif finansın en son gelişmeleriyle ilgili özel içerikler yer alıyor.

FiniCulture
FiniCulture’da girişimciler, yatırımcılar ve finansal hizmet uzmanları için ilginç bilgiler sunuyor.

CoinDesk
CoinDesk, Bitcoin, Blockchain ve Ethereum’la ilgili olup, haber, kılavuz ve araştırma bilgileriyle birlikte etkinlikler konusunda da bilgi sunuyor.

Oliver *
Oliver * günlük olarak güncellenen nispeten yeni bir blog olup, her şeyin yoğunlaşmasına ve alternatif finansmana odaklanmaktadır. Burada, haber, röportajlar, raporlar ve sektör uzmanlarını bulunuyor.

Finance Magnates
Haber, araştırma ve etkinlikler sunan ticaret bilgi merkezi. FinTech’e geniş bir tecrübeli katkıda bulunanların içeriği ile tamamen ayrılmış bir bölümü bulunuyor.

Disruptive Finance
Huy Nguyen Trieu tarafından finansa dönüşen teknoloji devrimini tartışmak için kurulmuş kişisel bir blog. Huy, Londra’daki Citigroup’ta makro yapılandırmanın eski başkanıdır ve bankacılık CEO’larına teknoloji konusunda danışmanlık yapmak üzere finans görevinden ayrılmıştır. Halen birkaç FinTech kuruluşunun yönetim kurulunda bulunmaktadır.

PaymentEye
PaymentEye, ödemeler sektöründe yer alan profesyonelleri hedefleyen haber sitelerinden biri. Burada analizler, podcast’ler, teknik raporlar ve gelecek etkinlikler ile ilgili haberler bulunuyor.

Crowd Valley Blog
FinTech yatırımları, piyasa hareketleri, mevzuat geliştirme ve dijital finans eğilimleri hakkında bilgi veren, çevrimiçi yatırım ve borç verme, varlık yönetimi, emlak, Işletme borcu ve açık API konularına da değinen bir site.