Abu Dabi Global Market (ADGM) FinTech Regulatory Laboratory (Reglab) serisinin kazanan girişimlerini açıkladı.

ADGM Reglab’ın açıklamasına göre, MENA bölgesindeki ilk FinTech düzenleyici sanal çerçeveye katılmaya hak kazanan beş şirket, 11 uygulamadan oluşan bir havuzdan seçildi. Bu beş FinTech yeniliklerini geliştirmek ve test etmek için ADGM Reglab programına kaydoldu.

Crowdfundinsider sitesinin haberine göre ADGM Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu CEO’su Richard Teng, “Piyasa ihtiyaçlarını dönüşümsel çözümleriyle başarılı bir şekilde sergiledikleri ilk Reglab katılımcı grubumuza hoşgeldiniz” dedi.

Bu beş ADGM Reglab katılımcısı, kredi risk değerlendirmeleri için veri analitiklerinden, sayısal kimlik bilgilerindeki robo-danışmaya, yapay zekadan, operasyonel risk yönetimini geliştiren sayısal hizmetlere kadar bir dizi yenilik sunuyor. Aşağıdaki seçilen yeni girişimler ADGM FinTech ekibi ve ekosistem ortaklarından düzenleyici rehberlik, odaklı danışmanlık ve destek alacaklar:

Now Money: Now işçilerin bankacılık ve havale servislerine erişmelerine yardımcı olmak için bir hesaba, bankamatik kartına ve doğrudan kendi tescilli NOW Money akıllı telefon uygulaması ile doğrudan erişim imkânı tanıyor. Bu sayede BAE’deki düşük gelirli göçmen işçilerin hayatlarını iyileştirmek için mobil teknolojiyi kullanıyor.

Titanium Escrow: Titan Escrow, taraflara olan güveni artırmayı, küçük işletmeler için nakit döngüsünü dengelemeyi, küçük işletmeler ve tüketiciler için refahı artırmayı amaçlayan otomatikleştirilmiş bir emanet hizmeti.

CapitaWorld: CapitaWorld, kredi başvurusundan kredi değerlendirmesine ve ödeme sonrası kredi izlemeye kadar kredi değer zincirini otomatikleştiren dijital bir platform. CapitaWorld platformu, borç alan kişinin kredi başvurusunu çevrimiçi olarak sunmasına izin verir; Platform, doğrulama ve kredi riski puanlaması yapmak için analitiği kullanıyor.

Rubique: Bir dizi kredi ve kredi kartı ürünüyle finansmana daha kolay erişebilmek için bireyleri ve KOBİ’leri yetkilendirmeyi amaçlayan Rubique, bankaları ve fon arayanlar / borçluları akıllı finansman süreçleri aracılığıyla bağlayan çevrimiçi bir platform. Platform, daha geniş bir dizi sermaye finansmanı seçeneği aracılığıyla borç verenler ve borçlular arasındaki boşluğu kapatmaya çalışıyor.

Finalytix: Finalytix, müşterilerin servetlerini geliştirmelerine, riskleri azaltmalarına, tasarruf etmelerine, varlıklarını optimize etmelerine ve üstün ürünler ile yeni yatırım fırsatlarını belirlemelerine yardımcı olacak bir robot tavsiyesi platformu.

İlk başvuruyu kaçıranlar için 16 Mayıs tarihinde ikinci grup başvurular başladı. 31 Temmuz’a kadar sürecek kabuller için ADGM sitesi üzerinden başvurmak gerekiyor.