Odak noktasında Blockchain ve Bitcoin bulunan 15 girişim hızlandırma programı finans dünyasına yeni çözümler üretmek için çalışıyor.

Let’s Talk Payments, Blockchain ve Bitcoin odağında faaliyet gösteren 15 hızlandırma programını listeledi. Bu hızlandırma programları Blockchain odaklı girişimler için ekosistemde en iyi performans gösteren çözümleri desteklemeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor. İşte dünya çapında faaliyet gösteren Blockchain ve Bitcoin odaklı 15 girişim hızlandırma programı:

Adel 

Adel, kendi kendini düzenleyen, kendini idame ettiren ve Adelphoi belirteci ile kendi ekonomik ekosistemini sunan küresel bir kripto para birimi topluluğu. Toplumu, geniş bir dijital ve fiziksel endüstrileri kapsayan Blockchain teknolojisini içeren kullanım vakaları oluşturma, geliştirme ve uygulama üzerine odaklanıyor. Projeler topluluk tarafından seçiliyor ve başarılı girişimler daha fazla büyüme için yeniden yatırım alır veya Adel’in paydaşlarınca ödül verecek şekilde destekleniyor.

İngiltere Merkez Bankası FinTech Hızlandırıcısı

İngiltere Merkez Bankası FinTech Hızlandırıcısı, FinTech yeniliklerinin merkez bankacılığında nasıl kullanılabileceğini keşfetmek için yeni teknooljiler geliştiren firmalarla ortak çalışıyor. İngiltere Merkez Bankası’nın dağıtık defteri teknolojileri ve makine öğrenimi üzerine yaptığı çalışmalar, daha ileri araştırmalara yönelik alanların altını çizdi; bu nedenle banka, niceliksel ve niteliksel makine öğrenme çözümleri konusundaki anlayışlarını geliştirmeye ve dağıtılmış muhasebe ağlarında gizliliğin daha ayrıntılı bir şekilde incelenmesini özellikle destekliyor.

İngiltere Bankası, büyük veri analizi, dağıtılmış defteri sistemindeki mahremiyet ve XBRL veri depolama alanlarında firmalarla sınırlı bir PoC üzerinde çalışmak istiyor.

BitHub by Space Kenya Networks

BitHub.Africa, Afrika çapında Blockchain teknolojisi ve çözümlerinin benimsenmesini sağlayan ticari bir Blockchain hızlandırıcısı. Hızlandırıcının odak noktası, Blockchain teknolojisini kullanarak yenilikçi ve uygun çözümler geliştirmek.

BitHub, Blockchain çözümleri dağıtmak isteyen kuruluşlar için analitik, geliştirme, bakım ve destek hizmetleri sunuyor. BitHub ayrıca, Afrika kıtasında bu alanda en iyi uzmanlık havuzunu yaratarak Nairobi’deki merkezimizdeki Blockchain geliştiricileri eğitiyor ve barındırıyor.

Block Chain Space

Block Chain Space, Blockchain teknolojisini kullanarak gerçek dünyadaki sorunlara yıkıcı çözümler üreten yetenekli vizyonerler için odaklanmış bir başlangıç ​​hızlandırıcısı.

Block Chain Space, endüstri uzmanlarından gelen danışmanlık ve koçluk oturumlarını birleştiren yaratıcılık ve işbirliğine yardımcı olan bağlı bir ortam. Block Chain Space, katılımcılarının teknolojinin yıkıcı potansiyelinden faydalanmasına yardımcı olmak için 12 haftalık çok noktalı bir hızlanma programı geliştirdi.

Blockchain Trust Accelerator

Haziran 2016’da New America, Bitfury Group ve National Democratic Institute, daha iyi yönetişim sağlamak için Blockchain pilot konseptleri teknoloji düşkünlerine, hükümetlerle ve fon sağlayıcılarla bağdaştıracak olan Blockchain Trust Accelerator Institute’un lansmanını ilan etti. Blockchain Trust Accelerator, umut verici pilot çalışmaların, sosyal ve yönetişim zorluklarını gidermek üzere başarıyla ölçeklendirilebilecek yazılımlar üretmek için gerekli olan uzmanlık ve teknik ortaklarla eşleştirilmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Blockchain Trust Accelerator girişimi New America aracılığıyla yönetiliyor ve Blockchain teknolojisini kullanarak pilot programlar dağıtmak için teknoloji, iş, akademik, hükümetler ve hayırseverlik alanlarındaki kişileri bulma, eşleştirme ve destekleme üzerine odaklanıyor.

Boost VC

Boost VC, blok köprü şirketlerini finanse etme taahhüdünde bulunan kurumsal bir fon. Fon, arabulucuları ortadan kaldırabilecekleri, kişisel ve sahteciliğin önlenmesi ile kimlik doğrulamasını yapabilecekleri ve son kullanıcılara bilgi şeffaflığı sağlayacakları sözleşmelerin çözümü için teknolojiyi kullanan şirketler arıyor. Boost VC, her yıl iki hızlandırıcı programı düzenliyor ve şirketin yüzde 7’si karşılığında 50 bin dolara kadar yatırım yapıyor.

Chicago’s Bitcoin Center

Temmuz 2015’te başlatılan Chicago Bitcoin Center, Chicago’nun kilit kaynak ve Blockchain tabanlı teknolojiler için ağırlık merkezi olarak görev yapmak üzere şehrin ilk bitkisel kuluçka makinesi oldu. Chicago Bitcoin Merkezi, Blockchain’de teknolojik bir yenilik dalgası oluşturmak ve bu alanda eğitim, yenilik ve geliştirmeler için çalışıyor.

Chicago Bitcoin Center’daki ofis alanına ek olarak, inkübatör şirketleri önde gelen bitkisel girişimciler, teknologlar ve yatırımcılar tarafından danışmanlığa erişim elde elde ediyor. Chicago Bitcoin Merkezi ayrıca üye şirketlere halkla ilişkiler ve hükümetle ilişkileri düzenleme gibi hizmetler de sunuyor.

Coin Apex

Coin Apex, kriptografi, yazılım ve teknoloji ile bütünleşen ürünler oluşturan New York merkezli bir kuluçka merkezi. Coin Apex, mevzuata uygunluk konusunda belirli programlama projeleri oluşturmak için rehberlik etmenin yanısıra bu alanda şirketlere değer katacak bir yapıya sahiptir. Şirket, danışmanlıktan uygulamaya kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor ve projelerde rolünü olgu bazında değerlendiriyor.

Coinsilium

Coinsilium, erken aşamalı Blockchain teknoloji şirketlerinin gelişimini finanse eden ve yöneten bir hızlandırıcı. Bunu, yatırımcılar konsorsiyumu, endüstri düşünce liderleri ve üst düzey yöneticiler aracılığıyla yapıyor. Londra merkezli olan Coinsilium, işletmelerin büyüme fırsatlarından yararlanmalarını sağlayan FinTech ve Blockchain teknolojilerindeki yeniliği artırmaya odaklanıyor. Coinsilium’un hisseleri, NEX Exchange tarafından işletilen ve 2000 Mali Hizmetler ve Pazarlar Yasası uyarınca tanınan bir Yatırım Değişimi olan listelenmemiş menkul kıymetlerin birincil piyasa olan NEX Borsa Büyüme Pazarında işlem görüyor.

DC Blockchain Center by 1776 and the Chamber of Digital Commerce

DC Blockchain Center by 1776 and the Chamber of Digital Commerce, 2016 yılının Eylül ayında DC Blockchain Merkezi’ni başlatmak için ortaklık kurarak Washington, DC’nin teknoloji tedarikçileri ve hükümetleri için Blockchain tabanlı teknolojilere yatırım ve yenilik yapan girişimci kaynağı olarak hizmet vermeye başladı.

DC Blockchain Center by 1776 and the Chamber of Digital Commerce, Washington, DC’deki ilk Blockchain kuluçka makinası. Bu, devlet, federal ve uluslararası düzenleyici kurumlara yardım etmek, Blockchain teknolojisi ve kamu sektörü kullanım durumlarının potansiyel yararlarını anlamak ve kamu ile özel sektörlerin işbirliği yapacakları bir formül sağlamaya odaklanmıştır.

Digital Currency Group 

Digital Currency Group (DCG) uzmanlığını, ağını ve sermayeye erişimini kullanarak bitcoin ve Blockchain şirketlerini kurar ve destekler. New York’ta bulunan DCG, 20 ülkede 70’in üzerinde yatırımla dijital para endüstrisinde aktif bir tohum yatırımcısı olmuştur.

Distributed Vision 

Distributed Vision, bir işletme inkübatörü ve danışmanıdır. Şirket, alan analizinden konsept kanıt gelişimine kadar, iş ve teknoloji atölyeleri, eğitim ve sunumlarını kolaylaştırıyor. Tüm etkileşimlerin üzerinden geçen merkezi iş parçacığı yıkıcı teknoloji bağlamında başlatılıyor. Distributed Vision teknik ve teknik olmayan anlayış, sandbox ve inkübasyona yardımcı oluyor.

Outlier Ventures

Outlier Ventures, Blockchain girişimcileri, ortakları, konsorsiyumlar ve hızlandırıcılarla birlikte geliştirir. Çünkü şirket Blockchain’in platformlar değil ağlar üzerine kurulduğuna inanıyor. Outlier Ventures, deneyimli profesyonellerden oluşan büyük ekiplerle iyi finanse edilen yeni şirketleri hızla yenilemek ve ölçeklendirmek için aktif olarak bir ortaklık ekosistemi inşa ediyor.

Satoshi Studios

Satoshi Studios, Güneydoğu Asya’daki Blockchain kuruluşlarına yönelik bir kuluçka makinesi. Seçilen tüm şirketler, üç ay süren yoğun bir programla (Nisan 2017 – Haziran 2017) Yeni Delhi’ye taşınıyorlar. Burada, müthiş bir danışmanlık, Blockchain uzmanlarıyla gerçek zamanlı oturumlar, harika bir ofis alanı ve Güneydoğu Asya’daki diğer Blockchain meraklılarıyla çalışacakları harika bir yaşam alanına sahip oluyorlar. Kuluçka makinesi, yüzde 8 ila yüzde 15 özsermaye karşılığında 50 bin dolar yatırım yapıyor.

ZhongAn Technology

Çin’in çevrimiçi sigorta devi ZhongAn, yapay zeka, Blockchain, bulut bilgiişimi ve veri odaklı teknoloji olmak üzere dört ana alanda odaklanan “ABCD” planı ile ortakları için teknoloji yeniliğini keşfetmeyi amaçlayan bir kuluçka makinesi olan ZhongAn Technology’yi başlattı: ZhongAn Technology, hizmetlerini bir Blockchain bulut platformu Anlink üzerinde sunuyor.

ZhongAn Technology, çeşitli sektörlerden 20’nin üzerinde iş ortağı ile birlikte, Blockchain teknolojisinin gelişimi ve ticari uygulamalarını tanıtmak için Çin’de ilk sanayi odaklı Blockchain odaklı kuruluş olan Şangay Blockchain Kurumsal Geliştirme İttifakı’nı kurdu.