Goldman Sachs’ın iki eski yöneticisi tarafından kurulan REGnosys, 900 bin dolar topladığı yatırım turuyla dikkatleri üzerine çekti.

Regülasyonlardaki değişimler, kurumların bu değişime ayak uydurmasını sağlayan yenilikçi şirketlerin değerini yükseltiyor. Goldman Sachs’ın iki eski yöneticisi tarafından kurulan REGnosys de bu hareketlilikten faydalananlar arasında yer alıyor.

FX-MM’in haberine göre Goldman Sachs’ın menkul kıymetler biriminin eski genel müdürü olan Leo Labeis, REGnosys’te CEO’luk görevini üstlenmiş durumda. Eski şirketinde global MiFID II programını ve döviz ticaretine yönelik strateji ekiplerini yöneten Labeis’in yanındaki diğer isim ise Goldman Sachs’ın teknoloji biriminin eski genel müdürü ve yeni şirkette COO’luk görevini üstlenen Pierre Lamy.

Bu ikili elde ettikleri deneyimi ve birikimi REGnosys’e aktarırken Programmatic Compliance adını verdikleri bir platformu finans sektörünün kullanımına sunuyor. Lamy, yeni platformun bazı iş uygulamalarında karşılaşılan yeni standartlarla eski kullanım şeklinden doğan senkronizasyon sorununa çözüm bulduğunu ifade ediyor.